بدترین وسیله نقلیه برای سفر چیست؟

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
این که شما در حال سفر با قطار، اتوبوس، ماشین یا یکی‌دیگر از وسایل حمل و نقل باشید تفاوتی ندارد، قطعا کمردرد در سفر را تجربه کرده‌اید. سفر‌های طولانی می‌تواند واقعا خسته کننده باشد. به نظر شما کدام وسیله نقلیه بدتر است: ماشین، اتوبوس، قطار یا هواپیما ؟
بدترین وسیله نقلیه برای سفر

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد بسیاری از افراد اعتقاد دارند که مشکلات جسمی و احساس درد هنگام مسافرت افزایش می‌یابد و حتی می‌تواند سفر آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. مجله دلتا در این مطلب به بررسی بهترین و بدترین وسیله نقلیه برای سفر می‌پردازد، همچنین به این سوال که با وجود این مشکلات چرا دوباره به سفر می‌رویم پاسخ می‌دهد.

نتایج نظر سنجی از ۲۰۰۵ نفر

نتایج یک نظرسنجی از ۲۰۰۵ بزرگسال نشان داد که ۶۷ درصد از افراد معتقدند پس از رسیدن به مقصد به شدت نیاز به انجام حرکت ورزشی و کشش داشته و بیش از یک سوم می‌گویند که در طول سفر خود معمولا درد بیشتری نسبت به زمان عادی تجربه کرده‌اند. ۷۸ درصد از پاسخ دهندگان اعلام کردند پس از میانگین پنج ساعت سفر، احساس درد می‌کنند.

نتایج نظر سنجی از 2005 نفر

بدترین وسیله نقلیه از نظر مسافران

در این میان، اتوبوس بدترین گزینه برای سفر بوده و تقریبا دو نفر از هر پنج نفر (۳۹٪) احساس تنگی نفس می‌کردند. سایر وسایل حمل و نقل که باعث درد مسافران می‌شود عبارتند از: هواپیما (۳۳%)، ماشین (۲۹%) و قطار (۲۴%).

فعالیت‌های متداول مرتبط با سفر مانند نشستن طولانی مدت در هواپیما (۳۳%)، حمل چمدان (۲۸%) و انتظار در صف‌های طولانی در فرودگاه (۲۴%) نیز احتمالا باعث ایجاد درد در افراد می‌شود. پاسخ دهندگان می‌گویند که درد معمولا پس از مسافرت در ناحیه کمر (۳۸%)، پاها (۳۰%) و گردن (۲۴%) بدترین درد است. شاید یک چرت روزانه بتواند از احساس درد سفر کم کند، مطلب این افراد از چرت زدن وسط روز اجتناب کنند را بخوانید.

بدترین وسیله نقلیه از نظر مسافران

خشکی بدن مسافران حتی در بعد از سفر هم ادامه دارد

بر اساس این مطالعه، دردهای سفر با رسیدن به مقصد متوقف نمی‌شود. اما این موضوع باعث نمی‌شود که مردم از تعطیلات خود به بهترین شکل استفاده کنند. این نظرسنجی همچنین نشان داد که ۶۷ درصد هنوز تمایل دارند تجربیات جدیدی را در تعطیلات امتحان کنند. به طور متوسط چهار فعالیت بدنی جدید در زمانی که دور از خانه هستند را انجام دهند.

چهل و پنج درصد افراد به طور فعال به دنبال فعالیت‌هایی هستند که در تعطیلات به تلاش فیزیکی کامل آن‌ها نیاز دارد. بیش از نیمی از شرکت کنندگان در این نظر سنجی می‌گویند که تجربه‌های جدید در سفر باعث می‌شود که در عضلاتی که حتی از وجود آن‌ها هم خبر نداشتند، احساس درد کنند.

از هر ۱۰ نفر ۶ نفر شکایت داشتند که بدنشان بعد از انجام فعالیت‌های جدید شروع به درد می‌کند و ۴۵ درصد به‌ ویژه وقتی صبح روز بعد از خواب بیدار شدند، درد را احساس کردند. افراد ماجراجو می‌گویند که معمولا بیشترین درد را در پاها (۴۷٪)، پشت (۳۸٪) یا بازوها (۳۰%) احساس می‌کنند.

نکته جالب این است که همه این موارد با محبوب‌ترین فعالیت‌هایی مرتبط است که مردم در تعطیلات انجام می‌دهند. این فعالیت‌ها عبارتند از: شنا کردن. (۳۰%)، پیاده روی (۲۹%) و کمپینگ (۲۸%).

چرا دوباره به سفر می‌رویم؟

کارن بوهادانا، مدیر ارشد باین مطالعه در بیانیه‌ای توضیح می‌دهد: آزمودن چیزهای جدید ممکن است بهترین بخش هر تعطیلات باشد. اگر به جاذبه‌های گردشگری علاقمندید مطلب ماجرای ترسناک‌ترین میدان تهران چیست ؟ را از دست ندهید. از هر سه پاسخ‌ دهنده، دو نفر اعلام کردند برای آماده شدن برای دردهای ناشی از سفر، داروهای مسکن حمل کرده و ۴۵ درصد از آن‌ها داروهای ضد درد را به‌ طور خاص برای دردهای بدن استفاده می‌کنند. در این میان چهل و چهار درصد افراد می‌گویند اگر داروهای مسکن همراه خود داشته باشند، تمایل بیشتری به انجام فعالیت‌های جدید در تعطیلات دارند.

بدترین وسیله نقلیه برای سفر چیست

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۵ باور غلط درباره میگرن که شما را شوکه می‌کند را بخوانید.

یک نظر

  1. ناشناس

    ۸ مهر ۱۴۰۱ در ۳:۴۶ ق٫ظ

    عالی بود.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…