چرا باید زیتون را در رژیم غذایی خود قرار دهیم؟

۶
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
زیتون یکی از اجزای اصلی و بسیار پرخاصیت در رژیم غذایی مدیترانه‌ای است و مصرف آن فواید زیادی برای سلامتی دارد.
فواید زیتون و روغن زیتون برای سلامتی

مصرف زیتون و روغن زیتون طبیعی به سلامت قلب کمک کرده و از ابتلا به بسیاری از سرطان‌ها نیز پیشگیری می‌کند. در ادامه مجله دلتا به برخی از فواید زیتون و روغن زیتون برای سلامتی می‌پردازد.

فواید زیتون و روغن زیتون برای سلامتی

خواص آنتی اکسیدانی

آنتی اکسیدان‌های رژیمی‌ نشان داده‌اند که خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی و سرطان را کاهش می‌دهند. زیتون سرشار از آنتی اکسیدان است و فواید زیادی برای سلامتی مانند مبارزه با التهاب و کاهش رشد میکروارگانیسم، دارد.

بهبود سلامت قلب

کلسترول و فشار خون بالا هر دو از عوامل خطر بیماری قلبی هستند. اسید اولئیک، اسید چرب اصلی در زیتون، اثرات مفیدی در بهبود سلامت قلب دارد.

بهبود سلامت قلب

بهبود سلامت استخوان

یکی از خواص و فواید زیتون و روغن زیتون برای سلامتی، کمک به حفظ تراکم استخوانی است. پوکی استخوان با کاهش توده استخوانی و کیفیت بافت استخوان مشخص می‌شود که می‌تواند خطر شکستگی را افزایش دهد. میزان پوکی استخوان در کشورهای مدیترانه‌ای کمتر از بقیه اروپا است که برخی مصرف زیتون را عامل آن می‌دانند.

پیشگیری از سرطان

زیتون و روغن زیتون معمولا بیشتر در منطقه مدیترانه مصرف می‌شوند جایی که میزان ابتلا به سرطان و سایر بیماری‌های مزمن کمتر از سایر کشورهای غربی است. بنابراین متخصصان سلامت احتمال می‌دهند که ممکن است زیتون به کاهش خطر ابتلا به سرطان نیز کمک کند. اگر علاقه‌مند هستید با علائم و نشانه‌های سرطان در مردان آشنا شوید مطلب مردان این نشانه‌ها را جدی بگیرند را بخوانید.

فواید زیتون و روغن زیتون برای سلامتی چیست

پیشنهاد مطالعه: مطلب با این نشانه‌ها فقر آهن را سریع شناسایی کنید را بخوانید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

درد خود را با ۶ خوراکی تسکین دهید

باید بدانید که عوارض جانبی انواع تسکین دهنده‌های التهاب و درد، ممکن است تا سال‌ها بعد خود …