چرا خانواده پسر با ازدواج او مخالفت می‌کنند؟

۱
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مخالفت خانواده پسر با ازدواج امری است که بسیاری از زوجین با آن مواجه شده‌اند.
دلایل مخالفت خانواده پسر با ازدواج

ممکن است با شرایطی روبه‌رو شوید که دختری را برای ازدواج می‌پسندید ولی خانواده با انتخاب شما مخالفت می‌کنند. در چنین شرایطی تنش‌هایی بین شما و خانواده‌تان ایجاد می‌شود. در این مطلب از مجله دلتا به بررسی دلایل مخالفت خانواده پسر با ازدواج می‌پردازیم.

دلایل مخالفت خانواده پسر با ازدواج

در اکثر مواقع دلیل اصلی مخالفت والدین، عدم اعتماد به انتخاب شماست و گمان می‌کنند انتخاب همسر باید توسط خودشان که با تجربه‌تر هستند صورت بگیرد. مخالفت خانواده پسر با ازدواج او سه دلیل کلی دارد:

ناراضی بودن از دختر منتخب پسر از دلایل مخالفت خانواده پسر با ازدواج

برخی خانواده‌ها اساسا با دختری که پسرشان انتخاب کرده مخالف هستند و گمان می‌کنند که خودشان باید برای او همسری انتخاب کنند. در حقیقت این خانواده‌ها تنها به مشورت دادن پسرشان و عدم تایید دختری که او برمی‌گزیند قانع نیستند و می خواهند مستقیما تصمیم گیرنده باشند. مشکل این است که خانواده‌ها به‌جای اینکه به دنبال همسری مناسب برای پسرشان باشند، به دنبال عروسی مناسب برای خود هستند که بتوانند به او افتخار نمایند.

دلایل مخالفت خانواده پسر با ازدواج

هراس خانواده از جدایی و مستقل شدن فرزند از خانواده

این خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که پسرشان به دلایلی فعلا ازدواج نکنند. به‌عنوان مثال پسری که در خانواده‌اش نقش پدر و پشتیبان را ایفا می‌کند و به او وابستگی مالی دارند؛ اعضای خانواده نگران هستند که این ازدواج منجر به از دست دادن تکیه‌گاه آن‌ها شود. پسری را فرض کنید که مادر وابستگی شدیدی به او دارد. همین امر سبب می‌شود که عروس را به‌عنوان یک رقیب ببیند. دلیل دیگری که بسیار در بین خانواده شایع است شک در توانایی پسر برای اداره کردن زندگی است.

در نظر داشتن دختری در دوستان و اطرافیان از دلایل مخالفت خانواده پسر با ازدواج

گاهی اوقات خانواده، دختر دیگری را در آشنایان پسندیده‌اند به همین دلیل با انتخاب پسرشان مخالفت می‌کنند تا پسر راضی شود که به انتخاب آن‌ها تن دهد و با دختر منتخب‌شان ازدواج کند.

در مقابل مخالفت خانواده ها چه کار کنیم؟

نکته اصلی که در مورد مخالفت خانواده پسر با ازدواج او باید بدانید این است که هر مخالفتی از سوی خانواده‌ها به معنای داشتن سوء نیت نیست. همان‌طور که توضیح داده شد مشکل اصلی مخالفت خانواده پسر با ازدواج به دلیل عدم اطمینان خانواده‌ها به صلاحیت پسرشان برای انتخاب شخص مناسب است.

به همین دلیل بهتر است تا معیارهای انتخاب همسر را برای خود و همسر آینده‌تان یکبار دیگر مرور کنید. داشتن ملاک و معیار اولین قدم برای دفاع از شخص مورد نظر است. نقش خانواده در ازدواج هم قبل از ازدواج و هم در سال‌های بعد از ازدواج همچنان اثر دارد، پس مخالفت‌ها را نادیده نگیرید.

دلایل مخالفت خانواده پسر با ازدواج

پیشنهاد مطالعه: مطلب چگونه رابطه دوستی را به ازدواج تبدیل کنیم؟ را بخوانید.

یک نظر

  1. ناشناس

    ۴ شهریور ۱۴۰۱ در ۱۲:۰۱ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

تقویت حافظه با ۶ راهکار ساده

تقویت حافظه دغدغه این روزهای اکثر مردم شده است که برخلاف تصور عامه مردم نه‌تنها ارثی نیست؛…