این نشانه‌ها می‌گوید زمان جدایی رسیده است

۱۷
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چه زمانی طلاق خوب است؟ در مواقعی که باید طلاق گرفت لازم است تمام جوانب را بسنجید. طلاق، واژه‌ای شاید ترسناک و شاید شیرین؛ شاید رهایی و شاید اسارتی تازه باشد.
بهترین زمان طلاق گرفتن

گاهی زندگی مشترک برای زن و شوهر آنقدر پر تلاطم و آسیب زا می‌شود که راهی جز جدایی باقی نمی‌ماند. در این شرایط جدایی و طلاق می‌تواند زندگی هر دو نفر و حتی فرزندان آن‌ها را نجات دهد. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به به این موضوع می‌پردازیم که بهترین زمان طلاق گرفتن چه زمانی است؟

بهترین زمان طلاق گرفتن

اینکه چه زمانی تصمیم شما برای طلاق درست است و چه زمانی باید طلاق بگیرید، مباحثی است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

به درستی طلاق پی ببرید

در ابتدا باید این مسئله را بررسی کنید که آیا طلاق آخرین راه شماست یا نه؟ در چه صورت می‌توانید به این نتیجه برسید؟ برای رسیدن به پاسخ موارد زیر را بررسی کنید:

  • اگر هنوز احساس مثبت و محبتی به همسرتان دارید، دست نگه دارید و به‌جای جدایی به اصلاح فکر کنید.
  • اگر همیشه راهتان از هم جدا نبوده و دوره‌های خوبی در زندگی داشتید، هنوز زمان طلاق نیست.
  • منطقی یا احساسی بودن دلایل طلاق خود را بررسی کنید.تصمیم‌گیری‌های احساسی معمولا نتیجه خوبی نمی‌دهند.
  • آیا برای جدایی و زندگی بعد از طلاق انگیزه فراوان دارید یا نه؟ اگر بعد از طلاق زندگی‌تان به بهبود و پیشرفت محسوسی می‌رسد می‌توانید درباره طلاق فکر کنید.
  • آیا شرایطتان بعد از طلاق نسبت به زندگی بهتر است یا نه؟ اگر مطمئن هستید بهتر است پس می‌توانید به سمت طلاق بروید.
  • اگر دو طرف مواضع مشترکی درباره طلاق دارید، به طلاق فکر کنید. طلاق بدون توافق معمولا آسیب آن به دو طرف می‌رسد. طلاق تــوافقی می‌تواند تا حدودی آسیب‌های طلاق را کاهش دهد.

بهترین زمان طلاق گرفتن

چه زمانی به طلاق فکر کنیم؟

هرگز نمی‌توانید بنابر تصمیم خودتان و صلاح دید اطرافیان به سمت طلاق بروید. مخصوصا اگر صاحب فرزندی باشید. هیچ طلاق خوب و بدون آسیبی بدون بررسی توسط روانشناس و اطمینان گرفتن از او اتفاق نخواهد افتاد. برخی از مواردی که نشان می‌دهد شما لازم است به جدایی فکر کنید به شرح زیر است:

عدم امید به اصلاح از نشانه های بهترین زمان طلاق گرفتن

گاهی مشکلات شما آنقدر اساسی است و یکی از طرفین یا هر دو می‌دانند که نمی‌توانند آن را برطرف کنند. بنابراین در این شرایط زوجین باید تصمیم برای طلاق را جدی‌تر بررسی کنند. گاهی مشکلات آنقدر بزرگ نیست که قابل حل نباشد اما به مرور زمان به دلیل نا آگاهی زوجین و عدم درخواست کمک از متخصص، مشکلات کوچک تبدیل به غده‌ای بزرگ و غیر قابل حل می‌شود.

بهترین زمان طلاق گرفتن

مطمئن شدن از اشتباه بودن انتخاب

زمانی که از انتخاب اشتباه خود مطمئن می‌شوید، به طلاق فکر کنید. اطمینان از اشتباه یعنی زمانی که شما هیچ اشتراکی با همسرتان ندارید و اختلافات در ازدواج شما به حدی است که می‌دانید که هیچ‌گاه اختلافات از بین نرفته و هیچ اشتراکی به‌وجود نخواهد آمد.

خیانت بدون پشیمانی از مواقعی که باید طلاق گرفت

خیانت، مسئله‌ای است که شاید به خودی خود دلیلی برای طلاق نباشد اما زمانی که همسرتان علاوه بر نیاز جنسی، به دنبال ارضای نیاز عاطفی خود هم بوده باید درباره آن فکر کرد. علاوه بر آن باید فرد خیانتکار عمیقا اشتباه خود را بپذیرد، ارتباط خود با فرد سوم را قطع کرده و اطمینان دهد که هرگز دیگر این اتفاق تکرار نخواهد شد. در غیر این صورت می‌توانید به طلاق فکر کنید.

دور شدن بیش از حد از نشانه های بهترین زمان طلاق گرفتن

بسیار ناخوشایند است که شما احساس کنید دیگر هیچ احساس و وابستگی به همسر خود ندارید. این مسئله زمانی حاد می‌شود که شما نشانه‌های این دور شدن را در ابتدای مسیر جدی نگیرید و منتظر باشید خودش درست شود. خودش درست نمی‌شود و به مرور زمان کار به جایی می‌رسد که برگشت ممکن نیست. معمولا مواردی که به عنوان پیش بینی کننده های طلاق در زندگی مشترک نمایان می شوند، مستقیما در جدایی و طلاق تاثیرگذار هستند.

بهترین زمان طلاق گرفتن

پیشنهاد مطالعه: مطلب هشدار، سلفی گرفتن باعث اختلال روانی می‌شود را بخوانید.

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

با شوهر وابسته چگونه برخورد کنیم؟

در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا در مورد طرز برخورد با شوهر وابسته به مادر نکاتی را خواهی…