از این افراد سمی دوری کنید

۸
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تقریبا همه‌ ما در مدرسه، دانشگاه، محیط کار یا در جمع خانواده تجربه‌ برخورد با کسانی را که همیشه ساز مخالف می‌زنند، داشته‌ایم.
ویژگی های افراد سمی

آدم‌های سمی همه جا هستند. حضور گسترده‌ این افراد در اطراف ما ضرورت شناخت ویژگی آدم‌های سمی را بر ما آشکار می‌سازد. این مطلب از مجله دلتا به ویژگی های افراد سمی می‌پردازد.

ویژگی های افراد سمی

اگر دوستانی دارید که نشانه‌های سمی بودن را دارند، بهتر است هرچه زودتر زندگی‌تان را از وجود آن‌ها پاک کنید.

قضاوت‌کننده‌ها

این دسته از آدم‌های سمی کسانی هستند که همیشه در حال انتقاد از زمین و زمان‌اند. آن‌ها از قضاوت‌کردن دیگران هم خسته نمی‌شوند. ممکن است شما مطلبی را با ریز و درشت جزئیات برای این افراد توضیح دهید اما آن‌ها مطالب شما را از یک گوش می‌شنوند و از گوش دیگر در می‌کنند.

به‌خاطر خودتان و آن‌ها، مطمئن شوید که نسبت به مشکلات این افراد، برخورد شخصی نداشته باشید. به هیچ‌وجه منفی‌نگری آن‌ها را به خود نگیرید. چون این دقیقا همان چیزی است که این افراد به‌دنبال آن هستند. آن‌ها مثل سایه به‌‌دنبال شما می‌آیند و از کوچک‌ترین مسئله‌ای ایراد می‌گیرند. آن‌ها سعی می‌کنند شما را مقصر جلوه دهند. چون تصور ذهنی‌شان این است که شما رازهایی را از آن‌ها پنهان کرده‌اید.

ویژگی های افراد سمی

بهانه‌گیر بودن از ویژگی های افراد سمی

گروه دیگر کسانی هستند که مدام بهانه‌تراشی می‌کنند و تقصیرها را گردن این و آن می‌اندازند. این‌ها یکی از مسموم‌ترین‌ افرادی‌ هستند که هیچ‌وقت مسئولیت کارهایشان را قبول نمی‌کنند و همیشه انگشت اتهام را به سوی دیگران می‌گیرند. این کار در نهایت باعث واکنش زنجیره‌ای (اثر دومینو) نسبت به اشتباهات رخ‌داده در محل کار و شکل‌گیری جو نامطلوبی می‌شود. از این افراد به‌شدت دوری کنید و خود را از دردسرهای‌شان رها سازید.

ویژگی های افراد سمی

خبرچین‌ها

کسانی که مدام پشت سر بقیه حرف می‌زنند، شایعه درست می‌کنند یا حتی درباره‌ مسائل خصوصی دیگران صحبت می‌کنند، گونه‌ دیگری از آدم‌های سمی هستند. آن‌ها همیشه در حال کنجکاوی و جست‌وجوگری در زندگی همکاران‌ خود هستند تا مثل رادیویی سمی اطلاعات‌ گرا‌نبهایی را بین همه پخش کنند. خبرچین‌ها به‌خاطر حس ناامنی که دارند، قادر به تشخیص واقعیت از خیال نیستند. ممکن است روزی حقیقت برملا شود و پرده‌های دروغین آن‌ها بیفتد که همین باعث جریحه‌دار شدن احساسات و دشمنی‌های تازه‌ میان افراد می‌شود. داشتن همکار خبرچین می‌تواند بسیار مخرب باشد.

خبرچین‌ها

دروغگوها

بدترین کسانی که قادر هستند محیط کار شما را مسموم کنند، انسان‌های قلابی و دروغگوها هستند. اطمینان‌کردن به این افراد کار بسیار سختی به‌نظر می‌رسد، چون دانستن اینکه آن‌ها در حال گفتن دروغ جدیدشان هستند یا واقعا حقیقت را بازگو می‌کنند، هرگز میسر نیست. بلاتکلیفی در تشخیص رفتار راست یا دروغ آن‌ها، به‌سرعت شما را خسته می‌کند و در مدت طولانی‌ باعث کاهش انرژی کاری شما می‌شود. برای اینکه حس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید به مطلب ۷ راهکار مفید برای افزایش عزت نفس سر بزنید.

کنترل‌گری از ویژگی های افراد سمی

کنترل‌گرها یکی از وحشتناک‌ترین گونه‌‌ آدم‌های سمی هستند. آن‌ها هیچ‌وقت به حرف دیگران اهمیت نمی‌دهند زیرا دچار این توهم‌ هستند که خودشان همه‌چیز را به‌درستی می‌دانند و برای هر مشکلی یک راه‌حل عالی دارند. وجود این کابوس‌های شبانه‌ در زندگی شخصی شما هم آزاردهنده خواهد بود؛ چه برسد به محیط کار که کلنجار رفتن با آن‌ها را صد مرتبه سخت‌تر می‌کند.

کنترل‌گری از ویژگی های افراد سمی

پیشنهاد مطالعه: مطلب رازهایی درباره مردان که زنان نمی‌دانند را بخوانید.

منبعchetor

۸ دیدگاه

 1. ادیب

  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۱:۵۸ ب٫ظ

  سلام .خیلی عالی و مفید .با تشکر و قدر دانی مطالب در مورد شناخت شخصیت و روانشناسی فوق العاده است .سپاس🙏

  پاسخ

  • الهام الهامی

   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ در ۱۲:۵۳ ب٫ظ

   سپاس از همراهی شما کاربر عزیز

   پاسخ

 2. ناشناس

  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ در ۷:۴۹ ق٫ظ

 3. ناشناس

  ۹ خرداد ۱۴۰۱ در ۳:۳۲ ب٫ظ

 4. ناشناس

  ۵ خرداد ۱۴۰۱ در ۱۰:۴۴ ق٫ظ

 5. ناشناس

  ۵ خرداد ۱۴۰۱ در ۱:۵۷ ق٫ظ

 6. ناشناس

  ۴ خرداد ۱۴۰۱ در ۷:۲۹ ق٫ظ

 7. ناشناس

  ۳ خرداد ۱۴۰۱ در ۴:۳۵ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

با شوهر وابسته چگونه برخورد کنیم؟

در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا در مورد طرز برخورد با شوهر وابسته به مادر نکاتی را خواهی…