چگونه انسانی اصیل باشیم؟

۱۰
7
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تا به حال شده احساس کنید نقابی به صورت دارید؟ شاید احساس می‌کنید باید به شیوه‌ای خاص در حضور رئیس‌ خود عمل کنید یا چیزهای خاصی به همکاران‌تان بگویید تا مقبول واقع شوید.
ویژگی انسان های اصیل

اکثر افراد به جای آنکه خودتان باشند دائما نقشی را بازی می‌کنند تا با دیگران هماهنگ باشند یا بر آن‌ها تاثیر بگذارند. به جای اینکه به شیوه‌ای واقعی عمل کنند، به دیگران چیزی می‌گویند که دوست دارند بشنوند و برخلاف ماهیت واقعی خود عمل می‌کنند. در این مطلب از مجله دلتا به ویژگی انسان های اصیل می‌پردازیم.

اصالت داشتن چیست؟

به‌نظر می‌رسد به تعداد روان‌شناسان و فیلسوفان و عالمان و محققان، تعاریف متفاوتی از اصالت وجود دارد. با این حال، تعریف متداول این است که اصالت داشتن به معنی زندگی مطابق با ارزش‌ها و اهداف خود و نه مطابق با ارزش‌ها و اهداف دیگران است. در این موضوع می‌پردازیم که چگونه فردی اصیل باشیم.

مطابق با ارزش‌هایتان زندگی کنید

با اصالت زندگی کردن یعنی اینکه مطابق با ارزش‌ها و باورهایی زندگی کنید که بیشتر از همه برای شما عزیز بوده و منشا اهداف شخصی‌ شما هستند. قدم اول شما شناسایی ارزش‌های اصلی و سپس تعهد به زندگی و کار مطابق با آن‌ها است. سپس باید اهداف شخصی و اهداف حرفه‌ای را مشخص کنید که با این ارزش‌ها مطابقت دارند.

ویژگی انسان های اصیل

شکاف را شناسایی کنید

آیا شکافی بین کسی که اکنون هستید و کسی که فکر می‌کنید می‌توانید باشید وجود دارد؟ برای مثال آیا در محل کار نقابی به‌صورت دارید؟ شاید زمانی که با اعضای گروه‌ خود هستید خشن‌تر از حد معمول باشید. چرا که فکر می‌کنید این گونه است که مدیران کارها را انجام می‌دهند. شاید بسیار پرحرف هستید، چون نمی‌خواهید دیگران فکر کنند که خسته‌کننده‌اید یا شاید لبریز از ایده‌هایی هستید که هیچ‌گاه آن‌ها را به اشتراک نمی‌گذارید چون می‌ترسید که اعضای گروه آن‌ها را رد کنند و این کار باعث می‌شود احساس سرکوب شدن و ناراحتی داشته باشید. این شکاف‌ها را پیدا کنید. همچنین فکر کردن درباره‌ اینکه تا چه حد این ویژگی‌ها منعکس‌کننده‌ شخصیت واقعی‌تان هستند، می‌تواند بسیار مفید باشد.

صادقانه ارتباط برقرار کنید

یکی از ویژگی انسان‌های اصیل اینکه صادقانه ارتباط برقرار می‌کنند. ارتباط صادقانه یعنی گفتن آنچه که باور دارید، ضمن آنکه به نیازها و احساسات دیگران احترام می‌گذارید. این کار مستلزم هوش هیجانی و مهارت‌های خوب ارتباطی است. به این معنی هم هست که نباید با دیگران بازی نکنید. آنچه در ذهن‌تان است را بگویید و از اشارات سری یا تدابیر دیگری برای انتقال منظور خود استفاده نکنید.

ویژگی انسان های اصیل

فرضیه‌پردازی نکنید

فرضیه‌پردازی درباره‌ی دیگران در زندگی آسان است. جایی که قضاوت لازم نیست، قضاوت خود را بیان نکنید. اجازه دهید اعمال دیگران معرف آن‌ها باشند و سعی کنید حرف آن‌ها را همان‌گونه که هست بپذیرید. متوجه خواهید شد که اگر تلاش کنید تا در قبال دیگران ذهنی باز داشته باشید، آن‌ها نیز همین رفتار را با شما خواهند داشت.

اعتمادبه‌نفس به وجود بیاورید

واقعی بودن مستلزم قدرت شخصیت است به ویژه زمانی که دیگران به شما فشار می‌آورند تا به‌گونه‌ای عمل کنید که می‌دانید اشتباه است. به همین دلیل است که باید روی ایجاد اعتمادبه‌نفس کار کنید. درکی قوی از خود و قاطعیت لازم برای پافشاری بر موضع‌ خودتان به شما کمک می‌کند تا در موقعیت‌های چالش‌برانگیز موفق شوید.

اعتمادبه‌نفس به وجود بیاورید

احساسات خود را مدیریت کنید

وقتی واقعی زندگی می‌کنید، نیازهای دیگران را در نظر می‌گیرید و تلاش می‌کنید با احترام رفتار کنید. در موقعیت‌های استرس‌زا، این یعنی بدانید چگونه باید احساسات‌ خود را کنترل کنید. این بخش مهمی از واقعی زندگی کردن است، چون نشان می‌دهد که قدرت و احترامی درونی برای اطرافیان‌ خود دارید.

احساسات خود را مدیریت کنید

پیشنهاد مطالعه: مطلب این نشانه‌ها به شما می‌گویند که افسرده هستید را بخوانید.

۱۰ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۶ خرداد ۱۴۰۱ در ۲:۴۳ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ در ۰:۱۹ ق٫ظ

 3. حقیقت

  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ در ۹:۳۴ ب٫ظ

  ازانسان های اصیل حرف میزنید عکس زن های تازه به دوران رسیده و بی اصالت را گذاشتید .🤬🤬🤬🤬

  پاسخ

  • الهام الهامی

   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ در ۹:۵۰ ق٫ظ

   سپاس از همراهی شما کابر عزیز
   بهتر است دیگران را قضاوت نکنیم. هر انسانی حق دارد که هرطور که دوست دارد زندگی کند و این موضوع هیج ربطی به اصالت ندارد.

   پاسخ

   • Lisa Lover

    ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ در ۰:۲۱ ق٫ظ

    بله حق با شماست👌🏻

    پاسخ

  • ناشناس

   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ در ۹:۰۴ ق٫ظ

   اوناها مدلن کارشون همینه=/
   بابا نمیتونن که برای یک مقاله برن از سلبریتی یا آدمای معروف عکس بگیرن که=|
   درضمن عکس گزاشتن یک جور تنوعه،من خودم به خاطر کیفیت و نور پردازی خیلی خوب عکسا میام این مقاله هارو میخونم

   پاسخ

 4. ناشناس

  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ در ۱۱:۵۴ ق٫ظ

 5. ناشناس

  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ در ۱۲:۱۸ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ در ۱۱:۲۹ ق٫ظ

 7. ناشناس

  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ در ۹:۳۹ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

تقویت حافظه با ۶ راهکار ساده

تقویت حافظه دغدغه این روزهای اکثر مردم شده است که برخلاف تصور عامه مردم نه‌تنها ارثی نیست؛…