چگونه کلاهبرداران، در ماه رمضان حسابتان را خالی می‌کنند

۷
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رئیس پلیس فتا به عموم مردم هشدار داد مراقب کلاهبرداران در ماه رمضان باشند.
کلاهبرداری در ماه رمضان

کلاهبرداران امروزی از روش‌های متفاوتی نسبت به کلاهبرداران قدیمی استفاده می‌کنند و به هر طریقی سعی می‌کنند اموال عموم مردم را بگیرند. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع کلاهبرداری در ماه رمضان می‌پردازیم.

شگرد‌های مجرمان سایبری در ماه رمضان

یکی از کارهایی که مجرمان اقدام به آن می‌کنند، ارائه فایل‌های مذهبی برای دانلود است که گاهی به بدافزاری آلوده است. عموم مردم باید هنگام دریافت هر فایلی که برای آن‌ها ارسال می‌شود آگاه باشند. درغیراین‌صورت از این طریق اقدام به خالی کردن حساب می‌کنند.
در این ماه بسیاری از مردم اقدام به دادن نذر و صدقه می‌کنند تا در اختیار نیازمندان قرار بگیرد اما باید این افراد در جریان باشند که یکی‌دیگر از شگردهای این کلاهبرداران آن است که هنگام جمع‌آوری مجازی نذورات، اقدام به سوءاستفاده از اعتقادات و احساسات شهروندان کرده و کلاهبرداری می‌کنند.
شهروندان مراقب و هوشیار باشند و برای کمک به نیازمندان حتما به سایت‌های معتبر موسسات مراجعه کنند. شهروندان هرگز به هر لینک در فضای مجازی و سایتی که معتبر نیست اعتماد نکنند.
در ادامه باید گفت این کلاهبرداران به بهانه ارسال نذورات برای نیازمندان لینک‌های جعلی در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌کنند و از این طریق اطلاعات بانکی افراد را سرقت کرده و حساب بانکی آنان را خالی می‌کنند.
هشدار: حتما برای هرگونه واریز وجه جهت نذر و کمک به اقشار نیازمند، فقط از طریق شماره حساب‌های نهاد‌های معتبر و سازمان‌های مربوطه اقدام کنید و از پرداخت‌های اینترنتی از طریق شبکه‌های اجتماعی به افراد ناشناس جدا خودداری کنید.

مجازات جرم کلاهبرداری

مجازات مرتکب جرم کلاهبرداری مطابق با ماده یک از قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری یک تا هفت سال حبس به‌علاوه جزای نقدی (در حق دولت) معادل مالی که کلاهبردار اخذ کرده است. همچنین مجرم به رد اصل مال به صاحبش محکوم می‌شود.

 شیوه های جدید کلاهبرداری

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی بیشتر مطلب با یک کارت به کارت ساده، حسابتان خالی می‌شود را مطالعه کنید.
دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

آیا پولی که اشتباه کارت به کارت شده را می‌توان پس گرفت؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که مبلغی را به اشتباه برای شخصی کارت به کارت کرده باشید. سپ…