جذاب‌ترین آبشارهای ایران برای بهارگردی

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در فصل بهار حتما از این آبشارهای زیبای ایران دیدن کنید.
زیباترین آبشارهای ایران در فصل بهار

ایران در بهار یکی از زیباترین زمان‌های خود را سپری می‌کند. این فصل بهترین زمان است برای طبیعت‌گردی و آبشارهای ایران از محبوب‌ترین مناطق طبیعت‌گردی ایران محسوب می‌شوند. برای آشنایی با زیباترین آبشارهای ایران در فصل بهار مطلب ما را در مجله دلتا دنبال کنید.

ریجاب، از گنج‌های ناشناخته ایران

این آبشار را هم به اسم «ریجاب» و هم به «پیران» می‌شناسند. برای رسیدن به آن باید از سرپل ذهاب حدود ۱۰ کیلومتر به سمت روستای شالان بروید و بعد از حدود یک ربع پیاده‌روی به منطقه کوهستانی و بکر آبشار برسید. ممکن است وقتی برای تماشای آبشار می‌روید، صخره نوردانی را در حال صعود از دیواره‌های صخره‌های اطراف آن ببینید. این آبشار شاید بلندترین آبشار ایران باشد.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید مطلب بهشت شیراز کجاست؟ را هم بخوانید.

زیباترین طبیعت ایران کجاست؟

آبشار شوی، طبیعت دست‌نخورده

آبشار شوی در سردشت دزفول، بافاصله کمی از استان لرستان و در ۱۰ کیلومتری ایستگاه راه‌آهن تله زنگ قرار گرفته است. این آبشار اگر بزرگ‌ترین آبشار ایران نباشد، دست کم یکی از آن‌ها است. این آبشار هم ازلحاظ طول و هم از عرض، یکی از بی‌مثال‌ترین آبشار ایران است که در رشته کوه‌های زاگرس واقع شده است. آبشار شوی به زبان لری نامی زنانه به معنی لطافت است.

زیباترین طبیعت ایران کجاست؟

آبشار لاتون، گنجی در دل تالش

آبشار لاتون در شهر آستارا، بلندترین آبشار کشور است و فاصله آن از روستای کوته کومه، حدود شش کیلومتر است که پس از ۵/۳ ساعت می‌توان به آن رسید. در این مسافت در حدود ۷۵۰ متر ارتفاع زیاد می‌شود. در مسیر صعود به آبشار لاتون به روستای قدیمی آسیو شوان نیز می‌رسید که تقریبا خالی از سکنه است.

زیباترین طبیعت ایران کجاست؟

آبشار سمیرم، طبیعت بکر اصفهان

آبشار سمیرم در جنوب اصفهان گاهی ارتفاعی بیش از ۷۰ متر پیدا می‌کند. آب این آبشار از چشمه‌ساران و ارتفاعات بالادست آن سرچشمه می‌گیرد و از بالای تخته سنگ صخره‌ای صاف و عظیم به بیرون می‌جهد. در اطراف این آبشار زیبا که از جهت طبیعی مکان بسیار دیدنی و جذابی است، محلی برای استراحت بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده که این خود باعث جلب گردشگران بیشتر در اطراف این آبشار شده است. همچنین گردشگران غیر از این آبشار می‌توانند از غاری که نزدیک آن وجود دارد نیز دیدن کنند.

زیباترین طبیعت ایران کجاست؟

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب گردشگری سری هم به سرسبزترین شهر جهان کجاست؟ بزنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

هفت آبشار سوادکوه، چهل میلیون سال زیبایی

هفت آبشار سواد کوه تیکن، هفت آبشار بزرگ و کوچک هستند که در میان جنگل‌های این منطقه قرار گر…