مجازات خیانت زن به شوهر در فضای مجازی چیست؟

۱۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر زنی متاهل اقدام به برقراری رابطه با نامحرم در فضای مجازی نماید، ممکن است به مجازات جرم رابطه نامشروع محکوم شود.
خیانت زن در فضای مجازی

متاسفانه یکی از مواردی که با گسترش فضای مجازی شاهد آن هستیم موارد خیانت زنان به همسران خود در فضای مجازی است. بنابراین باید به این موضوع پرداخت که مجازات رابطه نامشروع زنان در فضای مجازی چیست؟ در این مطلب از مجله دلتا به موضوع خیانت زن در فضای مجازی می‌پردازیم.

حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی

در توضیح مجازات خیانت زن به شوهر خود در فضای مجازی می‌توان گفت که هر چت کردن و مکالمه و گفت‌و‌گو میان زن متاهل و مرد نامحرم خیانت به همسر تلقی نمی‌شود.

برای مثال باید گفت اگر خانمی با همکار یا همکلاسی خود در حد متعارف مکالمه داشته باشد در فضای مجازی، نمی‌توان آن را رابطه نامشروع در فضای مجازی و خیانت به همسر دانست.

اگر غیر از موارد گفته شده باشد و رابطه نامشروع در فضای مجازی اثبات شود، ممکن است زن به مجازات خیانت به همسر محکوم شود.

به طور کلی مجازات رابطه نامشروع یا همان خیانت به شوهر در فضای مجازی، تا ۹۹ ضربه شلاق است. در این مورد قاضی اختیار دارد میزان شلاق را با توجه به بررسی‌های به عمل آورده و بسته به اوضاع و احوال خیانت به شوهر، کمتر یا بیشتر کند.

خیانت کردن زن

نکته مهمی که در مورد حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی وجود دارد آن است که علاوه بر شکایت و پیگیری خیانت زن به شوهر در فضای مجازی که عنوان مجرمانه‌ای دارد، امکان طلاق به خاطر خیانت نیز وجود خواهد داشت. هر چند حق طلاق همیشه با مرد است. البته در این شرایط، مرد می‌تواند بدون پرداخت نصف اموال و دارایی پس از طلاق (شرط تنصیف دارایی) زن را طلاق دهد.

سوالی که مطرح می‌شود آن است که آیا مرد می‌تواند همسر خود را طلاق بدهد بدون اینکه مهریه وی را بپردازد؟ در پاسخ به این سوال، باید گفت که اصولا مهریه زن حقی ثابت و پابرجاست. این حق به موجب عقد نکاح به وی تعلق گرفته است. مواردی هم‌چون خیانت در فضای مجازی نیز به آن لطمه‌ای وارد نمی‌کند.

 خیانت در فضای مجازی

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی بیشتر مطلب چگونه می‌توان مهریه را بعد از عقد تغییر داد؟ را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

این چند کلاهبرداری هنگام معامله خودرو را جدی بگیرید

جرم کلاهبرداری در خرید و فروش ماشین، عبارت است از اعمال متقلبانه توسط شخص کلاهبردار (اعم ا…