بهترین وقت و زمان روز برای خوردن آجیل

۱۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آجیل‌ها و دانه‌ها میان وعده‌های پرطرفداری هستند که خواص و فواید بسیاری دارند، اما خوردن آجیل در زمان‌های مشخص شده باعث خاصیت رسانی بیشتر به بدن شما می شود.
بهترین زمان مصرف آجیل

برای این که بیشترین فواید آجیل را به بدن برسانید، پیشنهاد می‌کنیم که آن‌ها را در یک زمان مشخص از روز مصرف کنید. با مجله دلتا همراه باشید تا بهترین زمان مصرف آجیل را بشناسید.

بهترین زمان برای دریافت ویتامین‌ها و مواد معدنی از آجیل‌ها در صبح است. اگر هم می‌‌خواهید که به گوارش شما کمک کنند، باید آن‌ها را هنگام شب مصرف کنید. آجیل بدن را تقویت می‌کند و باعث می‌شود که شما در طول روز فعالیت‌هایتان را بهتر انجام دهید.

گردو و بادام

کدوم آجیل رو چه زمان از روز بخوریم؟

کدام آجیل را در کدام وقت از روز کنید تا مفیدتر باشد!

هنگام صبح: بادام

بسیاری از افراد ترجیح می‌ دهند که بادام را هنگام صبح مصرف کنند، بادام سرشار از ویتامین E، ریبوفلاوین و منگنز است که باعث افزایش قدرت ایمنی و کمک به بدن برای مبارزه با عفونت به طور موثر می‌شود؛ همین امر باعث می‌شود که بدن در وضعیت خوبی قرار بگیرد. به خاطر همین توصیه می‌‌شود که بادام را هنگام صبح مصرف کنید.

هنگام عصر: بادام هندی و پسته

بادام هندی سرشار از چربی سالم است که باعث ایجاد انرژی می‌شود و باکتری‌های موجود در دهان را از بین می‌‌برد و از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند؛ همچنین حاوی منگنز است که به تنظیم فشار خون و جلوگیری از خستگی عضلانی کمک خواهد کرد. پسته هم به سلامت قلب کمک می‌کند. متخصصان پیشنهاد می‌کنند که هر روز ۳ عدد بادام هندی و سه عدد پسته بخورید.

بهترین زمان مصرف آجیل کی است

شب هنگام: گردو، خرما و آلو خشک

گردو سرشار از اسید چرب امگا ۳ است و فیبر رژیمی دارد. این سه ماده‌ای که معرفی کردیم، به گوارش و هضم غذا کمک می‌کنند. بسیاری از افراد نمی‌دانند که چه زمانی باید گردو بخورند. ما به شما می‌‌گوییم که شب بهترین زمان برای مصرف گردو است. این سه ماده در صورتی که کنار هم مصرف شوند و هنگام شب خورده شوند، یبوست را از بین می‌‌برند. شب بهترین زمان برای مصرف میوه خشک است. یک عدد خرما همراه با دو عدد آلو خشک و ۳ یا ۴ عدد گردو را هر شب استفاده کنید تا نتایج آن را ببینید و متوجه شوید.

بهترین زمان مصرف آجیل چه وقت است

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب اگر اضطراب دارید این خوراکی‌ها برای شما سم است را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

۵ ماده‌ غذایی که سوخت‌وساز بدن را کاهش می‌دهند

با ۵ ماده‌ غذایی که با کاهش سوخت و ساز بدن، فرآیند چربی سوزی را کند می‌کنند و درنهایت منجر…