چه مدت بعد از ابتلا به امیکرون می‌توان واکسن زد؟

۱۳
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با دریافت دوز تقویت‌کننده بعد از بهبودی از امیکرون، گزینه درستی را انتخاب کرده‌اید. اما اگر این کار را نکنید، مدت‌زمان زیادی محافظت نخواهید شد و خود را در معرض عفونت دیگری قرار می‌دهید.
چه مدت بعد از امیکرون واکسن بزنیم

در حال حاضر سویه امیکرون کرونا ویروس موجب ابتلای هزاران نفر شده و کارشناسان بهداشت برای مقابله با آن دریافت دوز سوم واکسن را توصیه می‌کنند. همراه مجله دلتا باشید تا پاسخ سوال چه مدت بعد از امیکرون واکسن بزنیم ؟ را بدانید.

کارشناسان بهداشت در مورد دریافت دوز تقویت‌کننده بعد از بهبودی از عفونت توصیه‌هایی ارائه کردند که در ذیل به آن اشاره شده است.

کرونا امیکرون

اگر به کووید مبتلا شدیم، باز هم باید واکسن تقویت‌کننده دریافت کنیم؟

واکسن تقویت‌کننده، محافظت مداوم حاصل از واکسیناسیون و مصونیت طبیعی را تضمین می‌کند. به این معنا که هر‌گونه محافظتی که پس از بهبودی از ویروس به‌دست آمده، حتی قوی‌تر و طولانی‌تر خواهد شد.

کاترین بنت، رئیس دانشگاه دیکین استرالیا، در این خصوص می‌گوید: اگر به عفونت کرونا مبتلا شدید، همچنین دوز اول، دوم و تقویت‌کننده واکسن را دریافت کرده‌اید، بهترین سیستم ایمنی را دارید.

چه مدت بعد از ابتلا به امیکرون می‌توانیم واکسن بزنیم؟

کارشناسان بهداشت می‌گویند: پس از بهبودی کامل از بیماری حاد می‌توان برای دریافت دوز تقویت‌کننده اقدام کرد. دوره انتظار برای دریافت دوز تقویت‌کننده برای بسیاری از افراد معمولا پس از چهار تا ۶ هفته است.

پروفسور بنت متخصص این حوزه اظهار کرد: وقتی علائمی ندارید، هیچ مانعی برای دریافت دوز تقویت‌کننده وجود ندارد. وی گفت: حدود ۶ هفته پس از عفونت احتمالا زمان خوبی برای اقدام به دریافت دوز تقویت‌کننده خواهد بود.

با دریافت دوز تقویت‌کننده بعد از بهبودی از عفونت، گزینه درستی انتخاب کرد‌ه‌اید اما اگر این کار را نکنید، مدت‌زمان زیادی محافظت نخواهید شد و خود را در معرض عفونت دیگری قرار می‌دهید.

واکسن دوز سوم کرونا

چرا دریافت دوز سوم مهم است؟

دکتر بنت بیان کرد: اگر علائم طولانی‌مدت دارید، احتمالا باید به پزشک مراجعه کنید. این به تصمیم‌گیری در مورد زمانی که ممکن است برای دریافت دوز تقویت‌کننده آماده باشید، کمک می‌کند.

وزارت بهداشت استرالیا اعلام کرده افراد بهبود یافته می‌توانند واکسیناسیون کووید ۱۹ و دریافت دوز تقویت‌کننده را تا چهار ماه به تعویق اندازند چون بهبودی از عفونت امکان ابتلای مجدد را حداقل برای این مدت کاهش می‌دهد.

چه مدت بعد از ابتلا امیکرون واکسن بزنیم

پس از بهبودی از ویروس چه میزان مصونیت طبیعی دارید؟

مصونیت طبیعی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا افراد مختلف ممکن است تجربیات عفونت و سرعت پاکسازی عفونت متفاوتی داشته باشند.

پروفسور بنت خاطرنشان کرد: تمام این موارد بر پاسخ ایمنی شما تاثیر دارد. عفونت قبلی برای برخی افراد ممکن است محافظت کوتاه‌مدت و کاملا خوبی ارائه دهد و تا سه ماه ادامه یابد. در افراد دیگر ممکن است ۶ یا چند هفته طول بکشد یا ممکن است بدن فرد در واقع بدون ساختن آنتی‌بادی با عفونت مبارزه کرده باشد. به همین دلیل شاید محافظت خاصی در برابر آن وجود نداشته باشد.

وی توصیه کرد: منتظر نمانید تا محافظت طبیعی شما به اتمام برسد و دوز تقویت‌کننده دریافت کنید بلکه هرچه زودتر برای دریافت آن اقدام نمایید.

برای تقویت سیستم ایمنی بدن مطلب مصرف روزانه این خوراکی‌ها شما را ضد ضربه می‌کند را بخوانید.

چه مدت بعد از امیکرون واکسن بزنیم خوب است

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب این دمنوش خانگی امیکرون را نابود می‌کند را بخوانید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

گوجه سبز: طعم ترش سلامتی

فواید گوجه سبز برای دوستداران این میوه تابستانی در درجه دوم اولویت است و طعم ترش و بافت تر…