دریاچه‌ای جوشان در دل کویر

۱۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تالاب پساب یزد، دریاچه‌ای مصنوعی است که به دست بشر ساخته شده. از آب این تالاب برای آبیاری کمربندی سبز یزد استفاده می‌شود.
تالاب پساب یزد

تالاب پساب یزد که به آن دریاچه کویر یزد نیز گفته می‌شود، در قلب کویر ایران و استان یزد قرار گرفته است. این تالاب در اثر رهاسازی آب‌های تصفیه‌خانه یزد ایجاد شده است. در سال‌های اخیر، این تالاب به‌ عنوان محلی برای جذب پرندگان مهاجر تبدیل‌ شده است و اکوسیستمی منحصربه‌فرد به وجود آورده است. در این مطلب، ضمن معرفی این تالاب، مسیرهای دسترسی و اکوسیستم و بهترین زمان بازدید آن را به شما معرفی خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر با این جاذبه گردشگری که ساخته انسان‌ است با ما در مجله دلتا همراه باشید.

تالاب پساب یزد کجاست؟

این تالاب در واقع نوعی دریاچه مصنوعی در یزد است. با توجه به اقلیم کویری یزد، وجود این تالاب در نزدیکی این شهر و در دل کویر باعث شده که گردشگران و مسافران زیادی از این تالاب دیدن کنند.

تالاب یزد در دل کویر پساب یا همان کویر دروازه قرآن یزد ایجاد شده است. این کویر نزدیک‌ترین کویر به شهر یزد است.

این تالاب در کنار دیگر جاذبه‌های طبیعی شهر یزد، مانند دریاچه ارنان یزد به‌عنوان مناطق گردشگری این شهر شناخته می‌شوند و در حالت پر آب خود چیزی حدود ۳ کیلومتر طول و ۱ کیلومتر عرض دارد. برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های گردشگری یزد مطلب خانه وحشی بافقی، میراث گردشگری یزد را مطالعه کنید.

دریاچه کویر یزد

بهترین زمان بازدید از تالاب پساب یزد

در فصل تابستان اختلاف دما در شبانه‌روز در اطراف تالاب بسیار بالا است. اگر در فصل تابستان از این تالاب دیدن کنید متوجه می‌شوید که در طول روز دمای هوا به ۵۰ درجه بالای صفر هم می‌رسد، اما در شب ممکن است حتی به زیر صفر هم سقوط کند. به همین دلیل تابستان و زمستان فصل مناسبی برای بازدید از این تالاب نیست.

تالاب پساب ایران

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب گردشگری، پیشنهاد می‌کنیم مطلب کویر کاراکال یزد را نیز مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

تجربه یک روز جذاب در تهران

فرقی ندارد روز یا شب را برای پیاده‌روی در هوای تمیز اطراف دریاچه انتخاب کرده‌اید، به زودی …