عجیب ترین مردم دنیا از کوتوله‌‌های لی لی پوت تا شهر دوقلوها!

۱۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اکثر انسان‌ها دارای زندگی‌های معمولی هستند و به همین روال نیز به زندگی‌شان ادامه می‌دهند.
عجیب ترین مردم دنیا

البته در دنیا افرادی نیز هستند که زندگی خارق‌العاده‌ای دارند و همچنین با دیگر افراد مقداری متفاوت هستند، در این مطلب بخش دانستنی مجله دلتا، به زندگی عجیب ترین مردم دنیا می‌پردازیم با ما همراه باشید.

عجیب ترین مردم دنیا

شهر کوتوله‌های لی لی پوت، چین

شهر کوتوله‌ها در چین در سال ۲۰۰۹ میلادی تاسیس شد. تعداد ساکنان آن ۱۲۵ نفر و میانگین سنی آن‌ها بین ۱۹ تا ۴۸ سال است. آن‌ها لباس‌های تشریفاتی می‌پوشند. خانه‌هایشان شبیه درختان و قارچ ساخته شده است. این شهر امکانات رفاهی از جمله بیمارستان، مدرسه، سوپرمارکت، کافی شاپ و … دارد.

قبیله پیراها، آمازون

ساکنان این منطقه لقب شادترین مردم جهان را دارند. آن‌ها در آمازون برزیل زندگی می‌کنند. زبان آن‌ها از چند کلمه محدود تشکیل شده است. برای شمارش اعداد فقط از کلمه‌هایی مثل چند تا و خیلی استفاده می‌کنند. تاریخ و تقویم ندارند. در روز یک یا دو بار غذا می‌خورند. هر از چند گاهی در طول روز چرت بیست دقیقه‌ای می‌زنند. میزان جرم در میان مردم این قبیله تقریبا صفر است و زندگی خود را در میان درختان و حیوانات سپری می‌کنند.

عجیب ترین مردم دنیا

شهر دوقلوها، برزیل

شهر دوقلوها در کشور برزیل قرار گرفته و به تعداد زیاد دوقلو‌هایش شهرت دارد. ۸۰ جفت دوقلو در این شهر زندگی می‌کنند. همین آمار کافی بود تا توجه روزنامه‌نگاران را جلب کند. مسئولان برزیل نام این شهر را (سرزمین دوقلوها) گذاشته و در آنجا مجسمه‌ای نمادین از باروری و رویش را نصب نموده‌اند. دانشمندان دلیل این پدیده را مختصات جغرافیایی می‌دانند.

ایکاریا، شهر آدم‌هایی که عمر طولانی دارند

اکثریت مردم ایکاریا بیش از صد سال عمر می‌کنند. می‌گویند راز این طول عمر در طبیعت نهفته است. شعار مردم جزیره این است: «جایی که مردمش تا ابد زنده‌اند.» در عین حال تعداد اندکی از آن‌ها به آلزایمر مبتلا شده‌اند. مردم ایکاریا زندگی ساده‌ای دارند و به دور از هیاهوی شهر زندگی می‌کنند. از جمله فعالیت‌هایشان تهیه روغن زیتون است.

عجیب و غریب ترین قبیله ها

پیشنهاد مطالعه: مطلب ماجرای خطرناک‌ترین آزمایش علمی روی زندانی‌ها! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۵ روش برای بهبود کیفیت هوای خانه در روزهای آلوده

افراد به دلیل آلودگی هوا در معرض خطر سکته قلبی، عفونت‌های تنفسی و سرطان ریه قرار می‌گیرند.…