این مواد اعتیادآور را باید بخورید

۱۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نیکوتین یک ماده اعتیادآور است. نیکوتین تغییراتی را در مغز ایجاد می‌کند و همین امر باعث می‌شود هرچه بیشتر و بیشتر به این ماده روی بیاورید. مواد غذایی نیکوتین‌دار را بشناسید.
مواد غذایی دارای نیکوتین

قرار گرفتن در معرض نیکوتین می‌تواند برخی از عواقب ناخواسته را برای سلامتی ایجاد نماید. این عواقب دربرگیرنده افزایش فشارخون و افزایش ضربان قلب است. برخی از غذاهایی که ما به‌طور منظم در رژیم غذایی خودمصرف می‌کنیم حاوی نیکوتین است. به همین خاطر مجله دلتا در این مطلب قصد دارد مواد غذایی دارای نیکوتین را معرفی کند.

بادمجان، سرشار از نیکوتین

یکی از مواد غذایی که غلظت بالایی از نیکوتین را دارد بادمجان است. این ماده دربرگیرنده نیکوتینی با غلظت ۱۰۰ نانوگرم بر گرم است. بادمجان منبع خوبی از فیبر، ویتامین B1 و ویتامین B6 و پتاسیم نیز هست.

مزایای بادمجان برای سلامتی به خاطر وجود آنتی‌اکسیدان قدرتمندی به نام nasunin در آن است. این انتی اکسیدان از بدن در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد مراقبت می‌کند، به بدن کمک می‌کند از شر آهن اضافی خلاص شود و به کاهش سطح کلسترول خون کمک می‌کند.

بادمجان

گوجه‌فرنگی سبز

گوجه‌فرنگی سبز نیز یکی از مواد غذایی دارای نیکوتین است. غلظت نیکوتین در این ماده ۴۲.۸ نانوگرم بر گرم است. گوجه‌فرنگی سبز منبع خوبی از پتاسیم، فسفر، ویتامین C، فولات و کلسیم است.

گوجه فرنگی سبز و نیکوتین

گل‌کلم

گل‌کلم نیز یکی از موادی است که نیکوتین در خود دارد. غلظت نیکوتین در این سبزی،۱۶.۸ نانوگرم بر گرم است. بر اساس مطالعات موجود، گل‌کلم منبع عالی از ویتامین K، ویتامین C، فولات و فیبر است. مصرف منظم گل‌کلم می‌تواند مزایایی همچون محافظت در برابر سرطان، سم‌زدایی از بدن و محافظت در برابر آرتروز را به همراه داشته باشد.

گل‌کلم

نیکوتین و سیب‌زمینی

ماده غذایی دیگری که می‌تواند شما را در معرض نیکوتین قرار دهد سیب‌زمینی است. سیب‌زمینی ۷.۱ نانوگرم بر گرم نیکوتین در خود دارد. بر اساس مطالعات انجام‌شده این ماده حاوی ویتامین B6، ویتامین A و نیز پتاسیم است.

ترکیبی از این مواد مغذی باعث می‌شود مصرف سیب‌زمینی پخته یا آب پز شده برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی موثر باشد. افرادی که سیب‌زمینی پخته یا آب پز شده را مصرف می‌کنند کمتر از سایر افراد در معرض حملات قلبی قرار می‌گیرند و فشارخون پایین‌تری دارند.

مواد دارای نیکوتین

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب علت خواب رفتن دست در خواب چیست؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

ماست و خیار را فقط با این سبزی بخورید!

مجله اینترنتی دلتا در این مطلب به بررسی مصلح ماست و خیار ، عدسی و مواد غذایی که نباید باهم…