۵ فایده فوق‌العاده کره بادام زمینی

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بسیاری از افراد تصور می‌کنند کره بادام زمینی به دلیل داشتن چربی زیاد، ناسالم است و باعث چاقی می‌شود، اما چنین نیست. کره بادام زمینی حاوی چربی‌های سالم است و مقدار زیادی پروتئین جهت تامین انرژی پایدار شما دارد.

کره بادام زمینی یک خوراکی خوش‌طعم و سرشار از مواد مغذی است. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا دیگر فواید کره بادام زمینی را بشناسید.

تامین سوخت بدن با کره بادام زمینی

بدن برای تامین سوخت مورد نیاز خود به مواد غذایی با کیفیت و غنی از مواد مغذی نیاز دارد. کره بادام زمینی در این دسته از مواد غذایی قرار دارد، زیرا در هر ۲ قاشق غذاخوری از آن ۱۰۰ کالری و ۴ گرم پروتئین وجود دارد و قادر است انرژی پایدار بالایی به شما بدهد.

هنگام تمرینات سخت بدنسازی یا دویدن‌های استقامتی طولانی، مصرف کره بادام زمینی می‌تواند از ضعف و کاهش انرژی شما جلوگیری کند.

بادام زمینی

افزایش کلسترول خوب

پزشکان تغذیه، مصرف چربی‌های سالم مانند کره بادام زمینی را توصیه می‌کنند و پیشنهاد می‌دهند روغنی که به طور طبیعی روی کره بادام زمینی جمع می‌شود را دور نریزید و آن را هم بزنید تا با کره ترکیب شود.

کره بادام زمینی چربی اشباع و کلسترول کمی دارد و باعث افزایش کلسترول خوب می‌شود و در مقابل، سبب افزایش وزن و کلسترول بد نمی‌شود.

کره بادام زمینی و تثبیت وزن

افزایش وزن به دلیل مصرف بیش از حد کالری در طول روز و نسوزاندن ‌آن‌ها [به واسطه فعالیت بدنی] اتفاق می‌افتد. کره بادام زمینی باعث احساس سیری در شما می‌شود و به حفظ وزنتان کمک می‌کند.

اگر به تناسب اندام خود اهمیت می‌دهید مطلب با این دمنوش‌ها تا عید لاغر شوید را از دست ندهید.

خواص کره بادام زمینی

ترمیم عضلات

یکی از فواید کره بادام زمینی ترمیم عضلات است. بادام زمینی حاوی ۷ گرم پروتئین در هر ۲۰۰ گرم است، با مصرف کره بادام زمینی می‌توان میزان پروتئین دریافتی را افزایش داد. تمرینات بدنسازی باعث پارگی تارهای عضلانی می‌شوند و برای ترمیم به آمینواسید نیاز دارند. آمینو اسیدها در واقع بلوک‌های سازنده پروتئین هستند و نقش مهمی در سلول‌ها، ماهیچه‌ها و بافت‌های ما برای حفظ عملکرد مطلوب ایفا می‌کنند.

هر فرد به طور معمول، روزانه به ۱.۲ گرم تا ۱.۸ گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن به پروتئین نیاز دارد.

منبع غنی از مواد مغذی

کره بادام زمینی منبعی سرشار از نیاسین، فولات و ویتامین E به همراه بسیاری از مواد مغذی و مواد معدنی ضروری است. این کره سرشار از فیبر و پروتئین است.

کره بادام زمینی

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب از خواص بی‌نظیر کنجد چه می‌دانید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

فوایدی از سیب که هرگز درباره‌ آن‌ها نشنیده‌اید!

محبوب‌ترین میوه‌ها در میان دوست داران سلامت سیب است. در ادامه قصد داریم به تعدادی از مهم ت…