مشکل شارژ نشدن گوشی‌های اندرویدی را چگونه برطرف کنیم؟

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر در شارژ کردن تلفن اندرویدی خود به مشکل خورده‌اید این گزارش را بخوانید تا با راه حل‌های آن آشنا شوید.
شارژ تلفن اندروید

به احتمال زیاد تاکنون به فرایند شارژ شدن گوشی خود فکر نکرده‌اید. تنها کاری که همه ما انجام می‌دهیم این است که کابل را به گوشی وصل می‌کنیم و آن را رها می‌کنیم تا به میزان مورد نیاز ما شارژ شود. اما روزی با این موضوع مواجه خواهید شد که گوشی اندرویدی شما برای شارژ شدن به مشکل بخورد. البته وقتی این اتفاق می‌افتد لازم نیست فورا به یک مرکز تعمیرات تلفن همراه بروید، زیرا این مشکل می‌تواند با تعدادی از راه حل‌های ساده، اما کاربردی رفع شود. در اینجا تعدادی راه حل به شما معرفی می‌کنیم که در صورت به مشکل خوردن در زمینه شارژ تلفن اندروید خود، می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید. با مجله دلتا همراه باشید.

شارژ تلفن اندروید

راه اندازی مجدد گوشی

قبل از آنچه در گوگل جستجو کنید که چرا گوشی شما شارژ نمی‌شود، سعی کنید تلفن خود را یکبار خاموش و دوباره روشن کنید. اغلب اوقات دلیل شارژ نشدن گوشی شما هنگام اتصال به برق این است که یک مشکل ساده در اتصال وجود دارد. برای رفع مشکلاتی که به نظر موقت هستند، راه اندازی مجدد می‌تواند همیشه اولین کاری باشد که باید انجام دهید.

شارژ تلفن اندروید

کابل، پریز و آداپتور متفاوتی را امتحان کنید

اگر مشکل شما همچنان باقی است، ممکن است کابل شارژ شما ایراد داشته باشد و به همین خاطر باید مواردی مانند کابل و آداپتور و پریز دیگری را هم امتحان کنید تا از عملکرد آن‌ها اطمینان حاصل کنید. ساده‌ترین راه برای بررسی اینکه آیا کابل مقصر مشکلات شماست یا نه این است که تلفن همراه خود را با استفاده از کابل USB به رایانه متصل کنید. اگر در این مرحله گوشی شما به رایانه متصل شود، پس مشکل شما می‌تواند از پریز یا از آداپتور باشد.

از نبود اشکال نرم افزاری مطمئن شوید

اگر تلفن شما با وجود اینکه اعلان در حال شارژ را به شما نشان می‌دهد، اما د رواقع شارژ نمی‌شود، یا کابل به آن متصل شده، اما شارژ نمی‌شود، ممکن است مشکل نرم افزاری برای شما ایجاد شده باشد. با نصب اپلیکیشنی به نام «Ampere» می‌توانید اطمینان حاصل کنید که آیا جریان برقی به گوشی شما وارد می‌شود یا خیر.

پورت شارژ را تمیز کنید

اگر برنامه Ampere نشان می‌دهد که شارژی به گوشی شما وارد شده مقصر این مشکل می‌تواند زباله‌هایی باشد که درگاه شارژ شما گیر کرده‌اند. ذرات گرد و غبار می‌توانند به سرعت در ورودی شارژ جمع شوند و مانع اتصال تلفن شما به منبع برق شوند. پورت شارژ گوشی خود را بررسی کنید و اگر متوجه تجمع گرد و غبار شدید، آن را تمیز کنید.

شارژ تلفن اندروید

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب شماره‌ای که همه صاحبان خود را به کام مرگ کشاند!  را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

کتی که با آن نامرئی می‌شوید!

موضوع نامرئی شدن انسان پدیده‌ای است که تابحال تحقیقات گسترده‌ای در زمینه آن انجام شده است.…