کاخ‌های مرموز بزرگ‌ترین دیکتاتورهای دنیا

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چه کسی فکرش را می‌کرد که روزی املاک دیکتاتورهایی مانند هیتلر، موسولینی و صدام حسین به جاذبه‌های گردشگری تبدیل شوند؟
بناهای ساخته شده توسط دیکتاتورها

همه این مکان‌ها پر از رمز و راز فاش نشده از مالکان خود هستند که ارزش بازدیدشان را چند برابر می‌کند. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با هم به دل تاریخی پر از ظلم و جنایت سفر کنیم و با بناهای ساخته شده توسط دیکتاتورها آشنا شویم.

بناهای ساخته شده توسط دیکتاتورها

کاخ ریاست جمهوری، صدام حسین

صدام حسین از ساختن کاخ‌های عظیم در تمام نقاط عراق لذت می‌برد. زمانی که از قدرت برکنار شد، اکثر این بناها به دست مردم و نیروهای خودجوش تخریب شد، اما کاخ اصلی ریاست جمهوری به وسیله ارتش ایالات متحده محافظت شد و پس از آن به عنوان سفارت موقت آمریکا مورد استفاده قرار گرفت. هنوز هم از این بنا محافظت می‌شود ولی استفاده خاصی ندارد و فقط به عنوان یک یادگار از دوران تاریک حکومت صدام حسین باقی مانده است.

خانه پارمور، پادشاه زوگ

«خانه پارمور» که در انگلستان واقع شده است، در ابتدا اقامتگاه شوالیه‌های انگلیسی بوده است. در طول جنگ جهانی دوم، «احمد زوگولی» که پادشاه آن زمان آلبانی بود، مورد غضب موسولینی قرار گرفت و از قدرت عزل شد. او از سال  ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۶ در خانه پارمور زندگی می‌کرد. زوگ بعد از جنگ، به دلیل گرایش‌های جدید آلبانی به عقاید کمونیستی، دیگر نتوانست تاج و تخت خود را بدست آورد. حال از خانه پارمور به عنوان یک استراحتگاه استفاده می‌شود.

بناهای ساخته شده توسط دیکتاتورها

کاخ فانتنبلو، ناپلئون بناپارت

«کاخ فانتنبلو» در پاریس، جایی بود که ناپلئون بناپارت سلطنت خود را در آن بنا کرد. البته به دلیل سفرهای بی‌شماری که برای جنگیدن انجام می‌داد، کمتر در این مکان اقامت داشت. امروزه این قصر بزرگ یکی از میراث فرهنگی با ارزش کشور فرانسه به حساب می‌آید.

بناهای ساخته شده توسط دیکتاتورها

داچا، ژوزف استالین

رهبر کل قوای اتحاد جماهیر شوروی، ژوزف استالین، بر خلاف قواعد کمونیستی معتقد به آن، تعداد زیادی ویلای شخصی یا به زبان محلی «داچا»، در حوالی دریای سیاه داشت. معروف‌ترین داچا در جنوب این دریا قرار دارد که امروزه به یک هتل تبدیل شده است. ناگفته نماند که این مکان نوعی موزه هم به شمار می‌رود و در آن یک مجسمه مومی تمام قد از استالین گذاشته شده است.

جاذبه های گردشگری دیکتاتورها

آشیانه گرگ، آدولف هیتلر

«آشیانه گرگ» مقر فرماندهی آدولف هیتلر در جبهه شرقی جنگ جهانی دوم بود که در حال حاضر مقصد مرموز و شگفت‌انگیزی برای گردشگران به شمار می‌آید.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند رستوران عجیبی که از استخوان ساخته شده است!

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

برای شبگردی در رامسر کجا برویم؟

جاهای دیدنی رامسر در شب شاید طور دیگری باشد. زیرا دیگر نوری نیست که سبزی جنگل را به آبی در…