راز ترسناک دریاچه ارواح در ایران چیست؟

۱۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه داستان مبهمی ممکن است درباره دریاچه ارواح وجود داشته باشد؟ آیا واقعا این دریاچه زیبا و اسرارآمیز، جایگاه ارواح است؟
دریاچه ارواح در مازندران

دریاچه ارواح نوشهر یکی از زیباترین و در عین حال عجیب‌ترین جاذبه‌های طبیعی ایران در استان مازندران است. این دریاچه که «ممرز» نیز نامیده می‌شود، در حد فاصل شهر نور تا نوشهر و در ارتفاعات جنگلی قرار دارد. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با دریاچه ارواح در مازندران آشنا شوید.

دریاچه ترسناک

چرا لقب دریاچه ارواح را به این جاذبه داده‌اند؟

در ابتدا باید بگوییم که این دریاچه ظاهری وهم‌آلود دارد. بسیاری از محلی‌ها این دریاچه را محل استقرار ارواح می‌دانند. فضای بکر و ساکت این دریاچه با صدای حیوانات وحشی و حشرات ادغام می‌شوند و جاذبه‌ای ترسناک را می‌سازند. درختان کمر شکسته، وجود مه و آب باتلاقی این دریاچه، فضایی وهم‌آلود در این منطقه ایجاد کرده‌اند و به همین دلیل این جاذبه طبیعی را به نام اسرارآمیزترین نقاط دیدنی در شمال ایران می‌شناسند. دریاچه ارواح و مناطق جنگلی اطراف آن در فهرست مناطق حفاظت‌شده در شمال ایران قرار دارند. این مناطق از بکرترین و دست‌نخورده‌ترین بخش‌های استان مازندران هستند که توجه گردشگران را در سال‌های اخیر به خود جلب کرده‌اند.

دریاچه ارواح کجاست

صدای دریاچه ارواح

در دریاچه ارواح نوشهر اگر سکوت کنید، می‌توانید صداهای مرموز و عجیبی را بشنوید که برخی از محلی‌ها ادعا می‌کنند صدای ارواح است که ناله می‌کنند. در پیاده‌روی در حوالی این دریاچه نیز ممکن است صدای حرکت حیوانات وحشی و پرندگان میان درختان را نیز بشنوید.

دریاچه ارواح کجاست؟

دریاچه ارواح نوشهر در مسیر نور به نوشهر، ۴۷ کیلومتری نوشهر و در نزدیکی روستای «صلاح الدین کلا» قرار دارد. اگر از نور به‌سمت نوشهر می‌روید، می‌توانید از چند مسیر مختلف خود را به جاده اصلی دریاچه ارواح برسانید. جاده رویان به‌سمت روستای «بلده» با وصل شدن به جاده دریا بیشه و مسیر جاده ونوش شما را به ابتدای جنگل‌های حفاظت شده ممرز و جاده دریاچه ارواح می‌رساند.

دریاچه ممرز

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

جذاب‌ترین آبشار مصنوعی ایران

آبشار مصنوعی اهواز از جمله جاذبه‌های توریستی و تفریحی ایران است که چشمان هر بیننده‌ای را ب…