قاتلان خاموش و خطرناک را بشناسید

۲۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برخی از بیماری‌ها اگر جدی گرفته نشوند، فرد مبتلا را به کام مرگ می‌فرستند. همراه ما باشید تا با برخی از این بیماری‌ها آشنا شوید.
برخی از بیماری های خطرناک

بیماری‌های بسیاری وجود دارند که نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارند. برخی از آن‌ها به عنوان، قاتل خاموش شناخته می‌شوند، به این دلیل که ممکن است علائم آن‌ها تشدید شده و حتی گاهی به مرگ ناگهانی منجر شوند. مجله دلتا در این مطلب به برخی از بیماری های خطرناک به همراه توضیحی از آن‌ها اشاره کرده است.

بیماری

برخی از بیماری های خطرناک

فشار خون بالا

فشار خون این روز‌ها بسیار شایع شده است به طوری که حدود ۵۰ درصد از بزرگسالان در کشور به فشار خون مبتلا هستند که از علائم بارز آن می‌توان به سردرد، تنگی نفس، خون دماغ، سرگیجه و درد قفسه سینه اشاره کرد.

بیماری های خاموش

بیماری عروق کرونر

این بیماری که به آن تنگی عروق کرونر قلب یا بیماری قلبی هم می‌گویند. بیماری قلبی در اثر اجتماع پلاکت‌ها در عروق به وجود می‌آید و به دنبال این اتفاق جریان خون هم مسدود می‌شود و خطر حمله‌ی قلبی و سکته در فرد بیمار افزایش می‌یابد.

دیابت

در صورتی که بدن نتواند به اندازه کافی انسولین تولید کند، فرد مبتلا به بیماری دیابت می‌شود. از علائم بیماران دیابتی می‌توان به نوشیدن زیاد مایعات و تشنگی بیش از حد، پرخوری، تکرر ادرار، خستگی زیاد از حد، مشکلات بینایی، کاهش وزن و عدم بهبود زخم و عفونت‌های عودکننده اشاره کرد.

پوکی استخوان

پوکی استخوان یا استئوپروز یکی از رایج‌ترین نوع بیماری‌ها در بین افراد مسن است، اما این روز‌ها با تغییرات اقلیمی و غذایی که در بین افراد جامعه ایجاد شده، بروز بیماری به جوان‌ها نیز رسیده است.

آپنه خواب

افراد مبتلا به وقفه تنفسی یا آپنه خواب در طول خواب خود دچار وقفه تنفسی مکرر شده و از خواب بیدار می‌شوند. آپنه خواب شاید به تنهایی مشکل بزرگی محسوب نشود، اما عوارض آپنه خواب بسیار زیاد و حتی خطرناک است.

مرگ ناگهانی

بیماری کبد چرب

رعایت نکردن تغذیه یکی از مهم‌ترین عوامل بروز کبد چرب است. برای درمان این بیماری مهم‌ترین اصل رعایت تغذیه به خصوص دوری از غذا‌های چرب و داشتن فعالیت بدنی است.

بیماری های خطرناک

پیشنهاد مطلب: از شما دعوت می‌کنیم مطلب برای داشتن دندان‌هایی سالم چه بخوریم؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

این گیاه سرفه و تنگی نفس شما را درمان می‌کند!

سرفه کردن اتفاقی طبیعی است؟ در این مطلب از مجله دلتا با خواص گل ختمی برای سرفه و تنگی نفس …