۴ راه ساده برای اینکه صبح راحت از رختخواب بیرون بیایید

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دلایل روان‌شناختی بسیاری وجود دارد که باعث می‌شود شما احساس کنید که صبح‌ها انرژی یا انگیزه‌ لازم برای بلند شدن از رختخواب را ندارید. با این حال، چند ترفند ساده و عملی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند صبح‌ها با انرژی و بدون تاخیر از رختخواب‌تان جدا شوید و روز خود را با انگیزه آغاز کنید.
صبح راحت از رختخواب بیرون بیایید

افسردگی، استرس، اضطراب یا کمبود خواب می‌تواند ماندن در رختخواب را به گزینه‌ای وسوسه‌انگیز تبدیل کند. با این حال، ماندن در رختخواب می‌تواند برخی از علائم افسردگی و بی‌خوابی را تشدید کند و برنامه‌ روزانه‌ شما را با اختلال مواجه کند. اما آیا تابه‌حال به این مسئله فکر کرده‌اید که چرا فرایند بیدار شدن از خواب برای بعضی از افراد این‌قدر دشوار است؟ با ۴ نکته‌ای که در ادامه آمده می‌توانید  صبح راحت از رختخواب بیرون بیایید. با مجله دلتا همراه باشید.

صبح راحت از رختخواب بیرون بیایید

۱. اهداف را به چند مرحله تقسیم کنید

شما می‌توانید صبح خود را به مراحل کوچک و قابل کنترل تقسیم کنید تا فرایند جدا شدن از رختخواب کمتر طاقت‌فرسا به نظر برسد. گاهی اوقات حجم کارهایی که باید در یک روز به انجام برسانید، به نظر می‌رسد که خارج از توان و کنترل شما باشد.

اگر مهلت زمانی برای انجام کارها به انتها رسیده است یا اینکه اضطراب درباره‌ یک فعالیت مشخص باعث شده که شما در برخاستن از رختخواب با مشکل مواجه شوید، در این موقعیت بهتر است که صبح و روز خود را به قسمت‌های زمانی کوچک و قابل مدیریت، تقسیم کنید. به جای تمرکز روی همه کارها یا وظایف کل روز، شما می‌توانید فقط روی مرحله‌ زمانی پیش رو تمرکز کنید.

۲. در مقابل شخصی خاص، در زندگی‌تان پاسخگو باشید

دوستان و اعضای خانواده می‌توانند به شما کمک کنند تا صبح‌ها دلیلی برای بلند شدن از رختخواب پیدا کنید. وقتی که برای بلند شدن از رختخواب با مشکل مواجه‌اید می‌توانید با یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود یک برنامه‌ریزی مشترک انجام دهید. در واقع پاسخگو بودن در برابر شخص دیگر می‌تواند انگیزه‌ خوبی باشد.

به‌عنوان مثال شما می‌تواند با یکی از دوستان یا یکی از اعضای خانواده خود توافق کنید که:

صبح بلافاصله بعد از بیدار شدن به پیاده‌روی، دویدن یا ورزش دیگری بپردازد.
در مسیر محل کار خود با دوستتان در یک کافی‌شاپ ملاقات کنید.
همراه دوستتان با ماشین شما یا او به صورت اشتراکی به محل کارتان بروید.

۳. بر روی اتفاقاتی که به شما احساس خوبی می‌دهند تمرکز کنید

تمرکز بر روی یک رویداد یا اقدامی که احساسات مثبتی را به شما القا می‌کند می‌تواند برایتان انگیزه زیادی ایجاد کند. به جای فکر کردن به اتفاقات منفی در تمام روز، به‌سادگی می‌توانید روی مسائل ساده‌ای تمرکز کنید که باعث لذت شما می‌شوند.

برخی نمونه‌ها

احساس خوب بعد از ورزش کردن
اولین جرعه چای یا قهوه صبحگاهی
یک صبحانه خوشمزه
یک سلام دوستانه

۴. لحظه‌ها و روزهای موفقیت‌آمیز را تجسم کنید

اکثر افراد می‌توانند لحظات موفقیت‌آمیز زندگی خود را به‌خوبی به خاطر بسپارند. این لحظات می‌تواند شامل گرفتن نمره‌ ۲۰ در یک امتحان، یک ترفیع کاری یا برنده شدن در یک مسابقه باشد.

مهم نیست این اتفاق چه چیزی بوده است، شما می‌تواند روی آن رویداد تمرکز کرده و سعی کنید احساس مثبت آن را دوباره تجربه کنید. انتقال این احساس می‌تواند به شما کمک کند که با سهولت و راحتی بیشتری از خواب بیدار شوید و در انجام آن با مشکلی مواجه نشوید.

صبح راحت از رختخواب بیرون بیایید

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب چگونه ۱۲ سال به طول عمر خود بیفزایید؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

حقایقی مرموز درباره جعبه سیاه هواپیما!

ما امروز می‌خواهیم تا درباره جعبه سیاه هواپیما نکات کامل و جامعی را برای شما بیان نماییم پ…