۵ راه ساده برای تمیز کردن ریه‌ها

۱۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
داشتن ریه‌های سالم، برای داشتن احساس رضایت بیشتر از زندگی بسیار موثر است.
تمیزی ریه‌ها

اگر ریه‌های شما به دلیل استعمال دخانیات یا عفونت‌هایی مانند آلرژی یا سرماخوردگی یا حتی در نتیجه آلودگی هوا خسته یا آسیب دیده است، می‌توانید اقدامات زیر را برای بازگرداندن تمیزی ریه‌ها انجام دهید که باعث افزایش انرژی و بهبود عملکرد مغز می‌شود. با ما در مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

۵ راه ساده برای تمیزی ریه‌ها

۱. تمرین تنفس عمیق برای پاکسازی ریه‌ها

شما می‌توانید میزان اکسیژنی را که به ریه‌هایتان می‌رسد از طریق تمرینات تنفس عمیق افزایش دهید. مطالعات نشان داده‌اند که تمرینات تنفس عمیق پس از جراحی قلب به افزایش میزان اکسیژن در ریه‌ها کمک می‌کند که باعث بهبودی بیماران می‌شود. انجام طولانی، آهسته و عمیق نفس کشیدن نه تنها میزان اکسیژن را افزایش می‌دهد و ریه‌ها را تمیز می‌کند، بلکه به افزایش نسبت خون اکسیژن دار در بدن کمک می‌کند.

۲. روغن‌ها و اسانس‌های طبیعی

چند قطره از این روغن‌ها را به دستگاه بخور یا خوشبو کننده هوا که در خانه خود دارید اضافه کنید، استشمام این رایحه‌ها به ریه‌ها کمک می‌کند تا از شر سمومی که در هنگام بازدم ترشح می‌شوند خلاص شوند، این روغن‌ها عبارت‌اند از پونه کوهی، نعناع، ​​اکالیپتوس و درخت چای که روغن‌هایی هستند که در عطاری‌ها یافت می‌شوند. کافی است چند قطره از این روغن‌ها را در یک کاسه آب داغ بریزید و بخار آن را عمیق استنشاق کنید یا به دستگاه بخور خانه اضافه کنید.

5 ترفند تمیزی ریه‌ها

۳. انجام ورزش برای پاک کردن ریه‌ها

هنگامی که ورزش می‌کنید تعداد و عمق تنفس شما افزایش می‌یابد این کار ظرفیت ریه‌ها را افزایش می‌دهد و قلب و رگ‌های خونی را تقویت می‌کند، برعکس دانشمندان شواهد قانع کننده‌ای دارند که نشان می‌دهد عدم فعالیت بدنی کل بدن شما را ضعیف می‌کند و منجر به بسیاری از بیماری‌ها می‌شود. در حالی که داشتن وضعیت جسمانی خوب برای جلوگیری از بسیاری از بیماری‌های مزمن، مانند دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی کمک می‌کند. آهسته دویدن ممکن است گزینه خوبی برای افرادی باشد که اخیرا سیگار را ترک کرده‌اند، زیرا به بهبود سریع ریه کمک می‌کند.

۴. روغن کرچک برای تمیزی ریه‌ها

روغن کرچک قرن‌هاست که به عنوان یک درمان سنتی برای بیماری‌های تنفسی و برای بهبود گردش خون استفاده می‌شود. برای کمک به حذف خلط و سموم از ریه‌های خود، یک تکه پنبه یا بانداژ را در روغن کرچک ولرم خیس کنید. آن را روی ناحیه سینه خود قرار دهید و به پشت دراز بکشید. می‌توانید برای جلوگیری از کثیفی رختخواب یک کیسه پلاستیکی روی سینه خود قرار دهید.

۵. غذا‌های پاک کننده ریه بخورید

غذا‌های زیادی وجود دارند که نقش حیاتی در ایمنی ریه ایفا می‌کنند، غذا‌های غنی از آنتی اکسیدان‌ها بسیار مهم هستند، زیرا از ایجاد خلط و تجمع سموم جلوگیری می‌کنند که به نوبه خود از ریه در برابر بسیاری از بیماری‌ها محافظت می‌کند.

غذا‌های پاک کننده ریه بخورید

تمیزی ریه‌ها با خوراکی

انواع خوراکی که به شما در دستیابی به این مزیت کمک می‌کنند عبارتند از:

سبزیجات برگ دار: بروکلی، کلم و سایر سبزیجات با خطر کمتر سرطان ریه مرتبط هستند.

عسل: عسل نه تنها سرشار از آنتی اکسیدان است، بلکه دارای اثرات ضد میکروبی، ضد التهابی و ضد سرطانی بر اساس بررسی تحقیقات پزشکی است و از زمان‌های قدیم برای درمان و تسکین بسیاری از بیماری‌های ریوی و تنفسی از جمله آسم، سل و عفونت گلو استفاده می‌شد. صبح ناشتا یک قاشق عسل با آب ولرم بخورید.

آب توت یا توت: نقش موثری در پاکسازی ریه دارند، گیلاس، زغال اخته، توت فرنگی یا توت سرشار از آنتی اکسیدان هستند که به محافظت از ریه در برابر بیماری‌ها کمک می‌کند.

زنجبیل: بسیاری از ترکیبات شیمیایی طبیعی زنجبیل دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد سرطانی هستند.

دمنوش زنجبیل

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید ۷ علامتی که خبر از بیماری پنهان می‌دهند را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

پیشگیری از واریس پا با ۹ ترفند ساده

دلیل ایجاد واریس و رگ‌های عنکبوتی در بیشتر موارد وراثتی است. مجله اینترنتی دلتا در این مطل…