ساحل سرخ، تنها ساحل خوراکی ایران

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جزیره هرمز دنیای شگفتی‌ها و جاذبه‌های رنگارنگ است. سفر به هرمز سرشار از حس حیرت و آرامش است. خداوند در جزیره زیبای هرمز هنر خود را به نمایش گذاشته است.
ساحل سرخ در جزیره هرمز

ساحل سرخ از بخش‌های توریستی مهم و معروف جزیره هرمز است که در اوج زیبایی از مسافران خود استقبال می‌کند. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با ساحل سرخ در جزیره هرمز آشنا شوید.

ساحل سرخ در جزیره هرمز

استان هرمزگان جزایر مختلفی را شامل می‌شود که جزیره زیبای هرمز یکی از آن‌ها است. این جزیره مهم و استراتژیک با ۴۲ کیلومتر مربع وسعت، در دل خلیج فارس و میانه تنگه هرمز قرار دارد. جزیره هرمز با جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و هنری بسیار، از نقاط گردشگری محبوب کشور است.

ساحل قرمز در هرمز

ویژگی‌های طبیعی و خاص جزیره هرمز آن را به نگین زیبای خاورمیانه تبدیل کرده است. این جزیره تاریخ زمین‌شناسی طولانی و پرفراز و نشیبی را به خود دیده است تا امروزه بتواند در اوج زیبایی، دلربایی کند. جزیره هرمز بهشت زمین‌شناسان است و شگفتی‌های بسیاری را در دل خود دارد.

ساحل سرخ کجاست

سواحل جزیره رنگارنگ هرمز صخره‌ای و ماسه‌ای هستند و از زیباترین سواحل جنوبی کشور به شمار می‌روند. در بسیاری از این مکان‌ها دسترسی به قایق وجود ندارد. همین امر آن‌ها را به مکان‌هایی دنج و آرام تبدیل کرده است. این ساحل گوشه‌ای از طبیعت منحصر به فرد جزیره هرمز است.

ساحل سرخ به‌لحاظ رنگ شبیه مریخ است. اگرچه رنگ سرخ در همه قسمت‌های جزیره هرمز به چشم می‌خورد و به نمادی از جزیره هرمز تبدیل شده است؛ اما در ساحل سرخ و معدن خاک سرخ بسیار ملموس‌تر و پررنگ‌تر است.

چرا رنگ ساحل جزیره هرمز سرخ است؟

خاک جزیره هرمز سرشار از مواد معدنی مختلف است که هرکدام رنگی دارند و ترکیب آن‌ها با هم طیف رنگی گسترده‌ای را ایجاد کرده‌اند. این تنوع رنگ‌ در سراسر جزیره نظرها را به خود جلب می‌کند. رنگ خاک ساحل سرخ حاصل ترکیب کانی‌های مختلف و حضور پررنگ اکسیدآهن است.

جاذبه هرمز

بهترین زمان بازدید از ساحل سرخ هرمز

دمای هوا در تابستان‌های جزیره هرمز بالا و طاقت‌فرسا است. اوایل بهار، پاییز و زمستان زمان‌های بهتری برای سفر به این جزیره هستند. هوا در این زمان‌ها وضعیت بهتری دارد و شرجی نیست.

ساحل سرخ در جزیره هرمز

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند تماشای ماسه‌های جادویی در ایران.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

حمام علیقلی آقا، جاذبه گردشگری اصفهان

حمام علیقلی خان اصفهان یک حمام در اصفهان بوده در دوره حاضر تغییر کاربری داده و تبدیل به مو…