منطقه‌ای رویایی و باستانی در گیلان

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شهر رضوانشهر منطقه‌ای رویایی و تاریخی در استان گیلان است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی جذابی دارد و یکی از مقاصد گردشگری شمال کشور به شمار می‌رود.
جاهای دیدنی رضوانشهر در گیلان

رضوانشهر در شمال‌غربی استان گیلان، میان سواحل دریای خزر و رشته‌کوه‌های سرسبز تالش واقع شده است و از دو قسمت جلگه‌ای و کوهستانی تشکیل می‌شود. این شهر از شمال به دریای خزر و شهر تالش، از غرب به شهر خلخال، از جنوب به شهر صومعه‌سرا و ماسال و از شرق با شهر بندر انزلی مرز مشترک دارد. در سفر به رضوانشهر منطقه‌ای رویایی و تاریخی را خواهید دید که از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی جذابی برخوردار است. در این مطلب از مجله دلتا با ما همراه باشید تا به برخی از جاهای دیدنی رضوانشهر در گیلان اشاره‌ای کوتاه کنیم.

آبشار ویسادار

آبشار ویسادار یکی از زیباترین و باشکوه‌ترین آبشارهای کشور ایران و سومین آبشار مرتفع در استان گیلان در شانزده کیلومتری پره‌سر در شهر رضوانشهر است. برای رسیدن به این آبشار باید از مسیری فوق‌العاده تماشایی و جنگلی بگذرید. جالب است بدانید که روی آبشار بی‌نظیر ویسادار، پلی قرار دارد که با عبور از روی آن، نمای دل‌انگیز آبشار را می‌توانید زیر پاهای خود داشته باشید.

جاذبه دیدنی در رضوانهشر

پل آجری پونل

قدمت پل آجری و تاریخی پونل به زمان صفویه باز می‌شود و مانند دیگر پل‌های دوران حکومت «شاه عباس صفوی» از سنگ و آجر ساخته شده است. این پل که در چهارده کیلومتری جاده رضوانشهر به تالش قرار دارد، دارای سی‌متر طول و یک دهانه بزرگ با طاق جناقی و عرض دو و نیم متر و جان‌پناهی به ارتفاع چهل سانتی‌متر است. قابل ذکر است که کف گذرگاه پل آجری و تاریخی پونل، سنگ‌فرش شده است.

رضوانشهر در گیلان

پارک جنگلی گیسوم

پارک جنگلی گیسوم یا پارک جنگلی دکتر درستکار از جاهای دیدنی استان گیلان در چهارده کیلومتری رضوانشهر در شهر تالش است. جاده این پارک جنگلی در مسیر رسیدن به دریای خزر، دالانی سبز و جنگلی اسرارآمیز، با همراهی درختان سر به فلک کشیده خود، پدید آورده است. این جاده رویایی به طول چهار کیلومتر از میان انبوهی از درختان تنومند و بلند عبور می‌کند. این پارک جنگلی از امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، تاب و سرسره، باربکیو و چند سکو برای نشستن برخوردار است.

جاهای دیدنی رضوانشهر در گیلان

گورستان تاریخی پرن پرن وسکه

گورستان پرن پرن وسکه یکی از آثار ملی ایران در روستای وسکه، شهر رضوانشهر است. این گورستان تاریخی را می‌توانید قبل از ورود به جاده روستای ارده مشاهده کنید.

جاهای دیدنی رضوانشهر در گیلان

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند سفر به شهر سوگلی پادشاهان صفوی

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

اوج هیجان در پل‌های معلق ایران

به مرور زمان به دلیل ساختار و ظاهر متفاوت و القای هیجان مورد توجه گردشگران نیز قرار گرفتند…