سفر به شهری که مردن در آن ممنوع است!

۱۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شهرهایی در دنیا وجود دارند که قوانین عجیبی در آن‌ها رعایت می‌شود و همین موضوع سبب شده تا نام آن‌ها در جهان مطرح باشد.
عجایب شهر نروژ در شهر لانگیرباین

شهری که می‌خواهیم درباره آن شرح دهیم در کشور نروژ قرار دارد و به دلیل شرایط آب و هوایی که در آن حکم فرماست اگر کسی فوت کند حق دفن در زمین‌های این شهر را ندارد، به عبارتی مردن در این شهر ممنوع است و هیچ جسدی در آن دفن نمی‌شود. نام این شهر لانگیرباین بوده و در جزایر سوالبارد نروژ قرار دارد. در ادامه همراه مجله دلتا باشید تا بیشتر درباره عجایب شهر نروژ در شهر لانگیرباین خدمتتان شرح دهیم.

شهری که مردن هم در آن ممنوع است

عجایب شهر نروژ در شهر لانگیرباین

از سال ۱۹۵۰ قانون مردن ممنوع در لانگیرباین آغاز شد و مردم این شهر حق مردن نداشتند، حتی اگر تمام زندگیشان را آن‌جا زندگی کرده بودند. جالب است بدانید، زمانی که لحظه‌ مرگشان می‌رسید، مجبور بودند تا این شهر را ترک کرده و بقیه‌ زندگی‌ خود را بیرون از جزیره زندگی کنند. اگر هم بر حسب اتفاق در لانگیرباین بمیرید، جسد شما خارج از شهر دفن می‌شود. البته این تصمیم خیلی غم‌انگیز است و برای کسانی که سال‌ها در این شهر زندگی کرده‌اند می‌تواند به نوعی بدترین قانون ممکن باشد، اما قطعا باید بدانید که برای هر تصمیمی منطق و دلیلی وجود دارد. فکر می‌کنید دلیل این تصمیم قاطع و بی‌رحم چه چیزی می‌تواند باشد؟

نروژ

دلیل تصویب قانون مردن ممنوع در شهر لانگیرباین

در سال ۱۹۵۰ عده‌ای از محققان متوجه شدند که اجساد کسانی که در قبرستان‌های این شهر دفن شده بودند تجزیه نشده‌اند و این موضوع خود دلیل وحشت بسیاری از دانشمندان شده بود چرا که برخی از این اجساد ویروس‌های کشنده‌ای را در خود داشتند که با تجزیه نشدن آن‌ها در خاک سبب شده بود تا این ویروس‌ها زنده باشند و مجدد سبب بروز مشکل در جامعه بشریت باشد. دلیل این اتقاق نیز دمای هوای به شدت پایین این شهر است که اجازه تجزیه اجساد را نمی‌دهد و جسم مردگان نروژی در شهر لانگیرباین به طور کامل سالم نگهداشته می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند ملاقات با ارواح پلید در سفر به ریگ جن!

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی عجیب با تابوت و جنازه‌های آویزان

این بار می‌خواهیم به جایی برویم که با نام تابوت‌های آویزان شهرت یافته است، مکانی که جسد مر…