حداکثر عمر انسان چقدر است؟

۶
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
شاید برای همه ما جالب باشد تا در خصوص میزان عمرمان مطلع شویم.
حداکثر عمر انسان

محققان با کمک هوش مصنوعی و اطلاعات پزشکی و دی ان‌ ای صد‌ها هزاران داوطلب اپلیکیشنی توسعه دادند که حداکثر عمر انسان را تخمین می‌زند. طبق این اپ حداکثر عمر انسان ۱۵۰ سال است. با مجله دلتا همراه باشید.

محققان اپلیکیشنی برای پیش بینی حداکثر عمر انسان توسعه داده‌اند. این نرم‌افزار نشان می‌دهد انسان هیچ گاه نمی‌تواند بیش از ۱۵۰سال عمر کند.

محققان حوزه‌های زیست شناسی و بیوفیزیک انبوهی از اطلاعات پزشکی و دی ان‌ای مربوط به صد‌ها هزار داوطلب در انگلیس و آمریکا را به یک سیستم هوش مصنوعی وارد کردند.

به این ترتیب آن‌ها یک نرم‌افزار مخصوص گوشی‌های آیفون ساختند که با دریافت اطلاعات ورودی کاربر می‌تواند نرخ سالمندی و حداکثر  سن او را تخمین بزند. آن‌ها طی تحقیقات خود متوجه شدند ۲ پارامتر طول عمر انسان را تعیین می‌کنند که هر دو عوامل چرخه حیات و چگونگی واکنش بدن انسان را پوشش می‌دهند.

  • پارامتر اول سن زیستی انسان است که با استرس، شیوه زندگی و بیماری‌ها مرتبط است.
  • پارامتر دوم میزان انعطاف‌پذیری انسان است که نشان می‌دهد پارامتر عوامل با چه سرعتی به حالت نرمال بر می‌گردد.

پژوهشگران با کمک این اطلاعات متوجه شدند طولانی‌ترین عمر یک انسان احتمالا ۱۵۰ سال است و احتمال عمر بیشتر از این سن تا حدودی ناممکن است.

این یافته براساس نمونه‌های خونی و مطالعه طولی دی ان ای انجام شد که گروهی از محققان یک شرکت فناوری زیستی سنگاپوری و مرکز تحقیقات سرطان رزول پارک نیویورک بر روی آن تحقیق کردند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب آیا حیوانات هم گریه می‌کنند و اشک می‌ریزند؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

دزدیدن اطلاعات از طریق گوشی، هکرها ۴ کشور را پشت سر گذاشتند!

بدافزار جدیدی می‌تواند به طور خودکار اطلاعات شما را سرقت کند. در این مطلب به بررسی بدافزار…