یک تهران‌گردی کم‌هزینه در بوستان رازی

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پارک‌ها همواره یکی از مراکز تفریحی دیدنی در شهرها به‌شمار می‌روند که شما را برای گذراندن تعطیلات یک‌روزه با خود همراه می‌کنند و روزی دلپذیر را برای شما می‌سازند.
تفرجگاه های بزرگ تهران

شهر تهران محله‌های قدیمی و بوستان‌های مختلفی است. در یکی از محله‌های قدیمی در منطقه ۱۱، بوستان رازی دارای سرگذشتی عجیب و جالب است که در حال حاضر یکی از تفرجگاه های بزرگ تهران است. برای دانستن این موضوع جالب با ما در مجله دلتا همراه باشید.

تفرجگاه های بزرگ تهران

بوستان رازی زمانی تبعیدگاهی بود برای زنانی که قربانی پادشاهان قجری بودند. عده‌ای از آن‌ها که متمول بودند با شاهزادگان قاجار ازدواج کردند و عده‌ای که دارایی نداشتند به بیراهه رفتند. حالا این مکان به محیطی سرسبز با درختان سر به فلک کشیده تبدیل شده که آن را در شلوغی خیابان قزوین تبدیل به محلی دنج و آرام نموده است.

تفرجگاه های بزرگ تهران

پارک رازی

این پارک با مساحت ۲۵۷ هزار و ۸۹۹ مترمربع، در سال ۱۳۷۶ خورشیدی بنا شد که یکی از تفرجگاه های بزرگ تهران است. پارک رازی مجهز به زمین بازی، شهربازی، فرهنگسرا، مجسمه‌ها و تندیس‌های گوناگون است و یک دریاچه مصنوعی به همراه فانوس دریایی بزرگ دارد. در دریاچه پارک رازی امکان ماهیگیری با قلاب و قایقرانی وجود دارد و همه روزه افراد زیادی به این منظور به این بوستان مراجعه می‌نمایند.

پارک رازی
امکانات پارک رازی

زمین فوتبال با چمن مصنوعی و طبیعی، زمین اسکواش، باشگاه پینت‌بال، جاده سلامت (مسیر ورزش صبحگاهی با امکانات ورزشی)، زمین اسکیت، باشگاه روباز پینگ‌پنگ، پیست دوچرخه‌سواری، سایت بازی‌های کامپیوتری، بازارچه صنایع دستی، سفره‌خانه سنتی، آکواریوم، نمایشگاه فصلی کتاب، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مرکز مشاوره نیروی انتظامی، انجمن ایدز ایران، انجمن دارت، خانه کشتی، کبوترخانه و مسجد از دیگر امکانات این بوستان است. زمین بازی کودکان با آن چرخ و فلک رنگارنگ و سرسره مواج، باعث شادی و هیاهیوی این قسمت از پارک شده است.

دریاچه بزرگ فانوس دار

دریاچه بزرگ فانوس دار در بوستان رازی یکی از تفرجگاه های بزرگ تهران است که علاقه‌مندان در آنجا هم امکان ماهیگیری دارد و هم قایق‌سواری که می‌توان گفت یکی از هیجان‌انگیزترین قسمت‌های این پارک است که خالی از لطف نیست، حداقل یک بار هم شده است به این بوستان برای گردش و تفریح بروید. اگر به مراکز تفریحی علاقه دارید، مطلب خیابان عفیف آباد شیراز، خیابان باغ و کافه را بخوانید.

تفرجگاه های بزرگ تهران

پیشنهاد مطالعه: برای خواندن مطالب بیشتری از گردشگری بهترین تله کابین های ایران کدام است؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

موزه یخی استانبول، تجربه زمستان در تابستان

موزه یخی استانبول در تاریخ بیست‌وسوم آوریل سال ۲۰۱۰ میلادی مصادف با روز جهانی کودک، به عنو…