۶ راز طلایی برای افزایش طول عمر!

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عادات سالمی در این مطلب مطرح شده که اگر از آن‌ها پیروی کنید از سرعت پیر شدن بدن‌ شما در سطح سلولی (بنابر تحقیقات متعدد علمی) کاسته خواهد شد.
عوامل موثر در افزایش طول عمر

همه ما دوست داریم عمری طولانی با بدنی سالم داشته باشیم. در دنیا افراد بسیاری هستند که ۱۰۰ یا بیش از ۱۰۰ سال عمر کرده‌اند و وارد باشگاه صد ساله‌ها شده‌اند. اگر شما هم می‌خواهید به این میدان قدم بگذارید، با ما در مجله دلتا همراه باشید تا عوامل موثر در افزایش طول عمر را بررسی کنیم.

عوامل موثر در افزایش طول عمر

هرچه سن‌مان بالاتر می‌رود، انتهای کروموزوم‌ها (تلومرها)، کوتاه‌تر می‌شوند. بدین‌ترتیب بیشتر بیمار می‌شویم. اما سبک زندگی سالم می‌تواند ترشح نوعی آنزیم را افزایش داده و قد تلومرها را بلندتر کند. علاوه‌بر آن بررسی‌های متعدد نشان داده که ورزش و رژیم غذایی مناسب می‌تواند از تلومرها مراقبت کند.

افزایش طول عمر

توجه به جزئیات زندگی

هرچه به جزئیات زندگی توجه و درباره آن‌ها تفکر کنید یا در تصمیم‌گیری‌هایتان تعقل کافی به‌کار ببرید و انتخاب‌هایتان موجب داشتن روابط قوی‌تر و کار بهتر شود، عمرتان طولانی‌تر می‌شود.

دوست‌یابی

بررسی‌های متعدد نشان داده است که بین عمر طولانی و داشتن دوستان و روابط قوی اجتماعی ارتباط مستقیمی هست؛ بنابراین تماس با دوستان‌تان را از دست ندهید. البته موقع انتخاب دوست، کسانی را انتخاب کنید که رفتار و سبک زندگی سالم دارند. مثلا، اگر دوست‌تان به تغذیه‌اش اهمیت نمی‌دهد و چاق است، احتمال اینکه شما هم در این مسیر قرار بگیرید، بسیار بالاست.

دوری از دخانیات

تحقیقات نشان داده اگر در ۳۰ سالگی سیگار را ترک کنید، ۱۰ سال به عمرتان اضافه می‌شود و اگر در ۴۰، ۵۰ یا ۶۰ سالگی سیگار را ترک کنید، به ترتیب ۹، ۶ یا ۳ سال به عمرتان اضافه می‌شود.

راز صد ساله شدن

کاهش وزن

اگر اضافه وزن دارید، با روش‌های صحیح از اضافه وزن خود بکاهید. بدین‌ترتیب از خود در برابر دیابت، بیماری‌های قلبی و دیگر مشکلات مراقبت می‌کنید. چاقی شکمی بسیار خطرناک است و یکی از دلایل ابتلا به دیابت است. فیبر بیشتر مصرف کنید و از ورزش روزانه (حداقل ۲۰ دقیقه) غافل نشوید. فعالیت‌های فیزیکی شما را از انواع بیماری‌ و سرطان‌ها دور نگه می‌دارد.

بخشش

از خشم و کینه نسبت به دیگران دست بکشید و از نتایج روحی و جسمی حیرت‌انگیز آن بهره‌مند شوید. خشم دایمی موجب بیماری قلبی، مشکلات ریوی و دیگر بیماری‌های جسمی و روحی می‌شود. برعکس بخشش و عفو دیگران از اضطراب و فشار خون کاسته و تنفس‌ شما را بهتر می‌کند.

پیروی از اهالی ژاپن

زمانی مردم اهل اوکیناوا در ژاپن بیش از تمام مردم روی کره زمین عمر می‌کردند و این موضوع به دلیل رژیم غذایی منطقه‌شان بود. غذای آن‌ها مملو از سبزیجات سبز و زرد و کم‌کالری بود. در ضمن آن‌ها معمولا ۸۰درصد غذای داخل بشقاب‌شان را می‌خوردند. اما نسل‌های جوان‌تر آن‌ها از این نوع رژیم غذایی دیگر مانند قدیمی‌های خود پیروی نمی‌کنند و عمری طولانی مانند اجداد خود ندارند.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند عرق دارچین و این همه خاصیت!

دانلود اپلیکیشن
 • مواد غذایی مفید برای پاکسازی کبد

  برای پاکسازی کبد چه بخوریم؟

  کبد یکی از اعضای مهم و ضروری برای سلامت بدن است. در این مطلب از مجله دلتا با مواد غذایی مف…
 • ترفندهای رفع سکسکه

  ۸ روش ساده برای درمان سکسکه

  سکسکه زمانی اتفاق می‌افتد که ورود هوا به داخل ریه‌ها به صورت لحظه‌ای قطع شود. در این مطلب …
 • گیر کردن غذا در گلو

  هنگام گیر کردن غذا در گلو چه کنیم؟

  پژوهشگران معتقدند که خوردن یک قوطی نوشابه‌ گازدار سیاه یا هر گونه نوشیدنی گازدار دیگر به ح…
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

برای پاکسازی کبد چه بخوریم؟

کبد یکی از اعضای مهم و ضروری برای سلامت بدن است. در این مطلب از مجله دلتا با مواد غذایی مف…