ایده‌های جذاب چیدمان نشیمن باریک

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر نشیمن خانه شما باریک است و برای چیدمان آن به دنبال ایده های جذاب و کاربردی هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.
چیدمان نشیمن باریک

خانه‌های کوچک امروزی برای چیدمان فضاها ما را با چالش‌هایی روبه‌رو کرده‌اند. مثلا نشیمن‌های باریک و کوچک می‌توانند بر خلاف ظاهرشان که در نگاه اول شاید تنگ و گرفته به نظر برسند، بسیار صمیمی و دنج باشند. یک کاناپه، دو صندلی و یک میز جلو مبلی، تمام چیزی است که شما برای ایجاد یک فضای دنج جهت گفتگویی راحت، نیاز دارید. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکاتی برای چیدمان نشیمن باریک می‌پردازیم.

انتخاب مبلمان

  • کاناپه‌ها و مبلمان نیمکتی و توکار، راه‌حلی مناسب برای حداکثر استفاده از فضاهای باریک و کوچک نشیمن هستند.
  • فکر نکنید چون نشیمن خانه شما کوچک و مبل‌های آن کم است دیگر نمی‌توانید رسمی و شیک باشید. با انتخاب مبل‌های لوکس یا کلاسیک جمع و جور و طراحی دکوراسیون شکیل به راحتی می‌توانید یک نشیمن شیک و فاخر داشته باشید.
  • مبل‌های تختی بدون پشتی مانند آنچه در تصویر زیر می‌بینید، حس بزرگی به فضا می‌دهند و در عین حال همه چیز را نزدیک و صمیمی نگه می‌دارند.

چیدمان نشیمن کوچک

چیدمان مبلمان

اگر بخشی از نشیمن شما در مسیر رفت و آمد قرار می‌گیرد، با چیدمان مناسب مبل‌ها، می‌توانید از ایجاد مزاحمت در مسیر پیش‌گیری کنید. مبلمان کم و جمع و جور از رازهای یک چیدمان بهینه است.

چیدمان مبلمان

چیدمان دوبخشی

اگر نشیمن شما بلند و باریک است، می‌توانید از یک کاناپه به عنوان جداکننده استفاده کرده و فضا را به دو بخش تقسیم کنید. مثلا فضای نشستن را اطراف شومینه یا تلویزیون برپا کنید و فضای دیگر را برای میز و صندلی ناهارخوری در نظر بگیرید. برای چیدمان بهتر نشیمن خود مطلب ۵ اشتباه رایج در چیدمان اتاق نشیمن را بخوانید.

چیدمان دوبخشی نشیمن

چیدمان ال شکل

چیدمان دیگری که می‌توانید برای مبلمان خود در این فضاهای کوچک در نظر بگیرید، چیدمان ال شکل با میز دو منظوره‌ای است که می‌تواند مبل هم باشد. همان کاناپه و دو صندلی را این بار به جای روبه‌روی هم، در دو ضلع عمود بر هم بچینید. یک مبل عثمانی نیز می‌تواند به عنوان میز دو منظوره شما باشد.

چیدمان ال شکل

فضای ناهارخوری

اگر در فضای کوچک نشیمن خود، علاوه بر کاربرد نشیمن، کاربری دیگری مانند غذاخوری نیز وجود دارد، همیشه تلاش نکنید آن‌ها را تفکیک کنید. بلکه با رنگ و سبک دکوراسیون، جریان یکسانی را در آن‌ها جاری سازید.

فضای کوچک نشیمن

استفاده از حداقل مبلمان

برای چیدمان نشیمن باریک باید تا جای ممکن از حداقل مبلمان استفاده کنید. مثلا می‌توانید از میزهای عسلی به عنوان میز قهوه‌خوری یا همان میز جلومبلی استفاده کنید و از اشغال فضا توسط میزهای متعدد جلوگیری نمایید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب مبلمان پارچه‌ای یا چرم، کدام برای شما مناسب‌تر است؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

مبلمان پارچه ای را چگونه تمیز کنیم؟

تمیز کردن مبلمان پارچه ای اصولی دارد که باید تمام وکمال آن را رعایت کنیم. در این مطلب از م…