قلب شکسته می‌تواند باعث مرگ شود

۱۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تصویر یک قلب شکسته، معمولا ناراحتی عمیق و اندوه زیاد را منعکس می‌کند و توصیفی است که معمولا بیانگر از دست دادن یک رابطه عاشقانه یا قرار گرفتن در ناامیدی و افسردگی است.
احساس دلشکستگی

بر اساس تحقیقات جدید، سیستم ایمنی بدن افرادی که دچار شکست‌های عاطفی می‌شوند ضعیف‌تر می‌شود. افرادی که دچار شکست‌های عاطفی می‌شوند و احساس دلشکستگی می‌کنند میزان فشار خونشان افزایش پیدا می‌کند. ضربان قلب آن‌ها تندتر می‌زند و سیستم ایمنی بدنشان ضعیف‌تر می‌شود. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره احساس دلشکستگی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

احساس دلشکستگی

دانشمندان متوجه شدند مشکلات عاطفی و در حقیقت قلب شکسته حتی ‌می‌تواند باعث مرگ انسان‌ها شود. این تیم تحقیقاتی ۸۰ فرد بالغ را که اخیرا دچار شکست‌های عاطفی شدند مورد بررسی قرار دادند.

نتایج تحقیقات آن‌ها نشان داد بعد از شکست‌های عاطفی بسیاری از افراد دچار ناامیدی و افسردگی می‌شوند. خواب آن‌ها دچار اختلال می‌شود. اشتهای خود را از دست می‌دهند و هم‌چنین در طی این مدت تغییرات خاصی در ساختار فیزیولوژی بدن صورت می‌گیرد که می‌تواند خطر حملات قلبی را افزایش دهد.

دانشمندان با بررسی سلامت افرادی که به تازگی یکی از نزدیکان خود را به واسطه طلاق و مانند آن از دست داده‌اند، متوجه شدند این افراد نسبت به دیگران فشار خون بسیار بالاتری دارند و نبض‌ آن‌ها بسیار تندتر می‌زند.

قلب شکسته

تغییرات طی شکست‌های عاطفی

این تغییرات معمولا در طی شش ماه اول شکست‌های عاطفی رخ می‌دهد. وجود رابطه بین وضعیت احساسی و روحی انسان‌ها و سلامت فیزیکی آن‌ها موضوع جدیدی نیست. محققان ده‌ها سال است که در حال تحقیق روی این موضوع هستند تا به تغییراتی که بعد از بروز مشکلات عاطفی برای انسان‌ها رخ می‌دهد، پی ببرند.

رابطه وضعیت روحی و سلامت فیزیکی انسان‌ها

بسیاری از کارشناسان و محققان معتقدند وضعیت روحی و احساسی انسان‌ها می‌تواند معیار بسیار مناسبی برای تخمین وضعیت سلامت انسان‌ها در آینده باشد.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی در مجله دلتا مطلب چرا صبح‌ها سخت از خواب بیدار می‌شوید؟ را نیز بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

آیا می‌دانید غذایی که می‌خورید ژنتیک شما را تغییر می‌دهد؟

ارتباط بین غذا و ژن ها ممکن است بر سلامتی، فیزیولوژی و طول عمر شما اثر بگذارد. با مجله دلت…