عینک نوری از بیماری دیابت پیشگیری می‌کند؟

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محققان در حال بررسی عینکی هستند که می‌تواند از ابتلا به بیماری دیابت پیشگیری کند.
بیماری دیابت

«ری-تایمر» عینک نوری با فناوری پیشرفته‌ای است که طیف خاصی از نور را به چشم می‌تاباند و شاید بتواند از بروز بیماری دیابت نوع ۲ پیشگیری کند. به گزارش مجله‌ی دلتا و به نقل از یورونیوز این عینک با تاباندن طیف ویژه‌ای از نور سبزآبی به چشم انسان، ساعت بدن را تنظیم می‌کند و سبب آزادسازی هورمون‌هایی می‌شود که تاثیر مثبتی بر دیابت می‌گذارند. براساس تئوری ارائه‌شده این عینک می‌تواند میزان قند خون افرادی را که در مرحله‌ی پیش‌دیابت قرار دارند، تنظیم کند و مانع از پیشرفت بیماریشان شود.

تحقیق بالینی جدیدی که در «مرکز غدد درون‌ریز لندن» روی سی و چهار بیمار پیش‌دیابتی صورت گرفته است، نشان می‌دهد که نور این عینک می‌تواند با ایجاد تغییراتی در سطح هورمون‌ها حساسیت به انسولین را تا حد زیادی بهبود ببخشد.
پیشگیری از دیابت

محققان همچنان مشغول تحقیق روی این موضوع هستند که آیا این عینک بر پیشگیری از دیابت تاثیری می‌گذارد یا نه! ئون لاک و هلن رایت، دو محقق استرالیایی دانشگاه فلیندرز از سال ۱۹۸۷ در حال تحقیق و توسعه روی این عینک نورپرداز هستند. انگیزه‌ی اصلی از این اختراع که ۲۵ سال پیش وارد بازار شده، کمک به کسانی بود که مشکل بدخوابی داشتند. محققان اخیرا متوجه اثرات مفید این عینک در درمان بیماری دیابت شدند.

دیابت یک اختلال در متابولیسم بدن است که در آن توانایی تولید هورمون انسولین در بدن بیمار کاهش می‌یابد یا بدن قادر به تولید این هورمون نیست. طبیعتا نتیجه‌ی آن افزایش قند خون است.

دیابت نوع ۲ که بیش از ۹۰ درصد از بیماران مبتلا به دیابت را شامل می‌شود در اثر چاقی، تغذیه نامناسب و کم‌تحرکی پدید می‌آید. امید می‌رود که فناوری این عینک، در پیشگیری از دیابت موثر واقع شود و از تعداد بیماران مبتلا به دیابت نوع دو کم کند.

 

 

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

آویشن را برای این خواص حتما بخورید!

آویشن نه تنها یکی از ادویه‌های محبوب در آشپزی امروزی است، استفاده از آن به عنوان دارویی شف…