خانه یادداشت روز نگین سبز، باغ عمودی در سیدنی استرالیا

نگین سبز، باغ عمودی در سیدنی استرالیا

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
"وان سنترال پارک" نمونه‎ای از معماری شهری در آینده است. راه حل های نوآورانه ارائه شده در بلندترین باغ عمودی دنیا چشم‎اندازی جدید و با شکوه برای شهرهای آینده ترسیم می‎کند.
باغ عمودی

بلندترین باغ عمودی دنیا، برج مسکونی و پوشیده ازدرخت است که مانند نگینی در سیدنی استرالیا می‎درخشد.

برج “وان سنترال پارک” با ۱۶۶ متر ارتفاع، پارکی مخصوص به خود دارد که تلفیق زیبا و چشمگیر معماری و طبیعت است .

به گزارش مجله دلتا به نقل از عصر ایران، ژان نووال، معمار پاریسی، با همکاری پاتریک بلان، هنرمند و گیاه شناس فرانسوی، طراح “وان سنترال پارک ” بوده‎اند که نمایی از زندگی سبز را مجسم می‎کند و در آن، ۲۵۰ گونه گل و گیاه بومی استرالیا به کارگرفته شده‎است.

شاخه‎های برخی گیاهان مانند درختان مو بین هر طبقه و روی بالکن‎ها در هم تنیده شده و تا بخش‎های پایین ادامه دارند.

باغ عمودی

این سازه زنده و در حال تنفس به گونه‎ای طراحی شده تا هر یک از ابعاد آن هدفی خاص را دنبال کند. این مساله به ویژه در آینه‎های موتوردار که بالای برج‎ها قرار گرفته‎اند، محسوس‎تر است. این آینه‎ها نور خورشید را دریافت و به سمت پایین هدایت می‎کنند. با غروب خورشید، این سازه شگفت انگیز، به نمایشگر پر زرق و برقی از چراغ های LED تبدیل می‎شود.

باغ عمودی در سیدنی

برج “وان سنترال پارک “در حقیقت بخشی از پروژه “دهکده شهری” در مرکز شهر سیدنی است که برج‎های مسکونی، فروشگاه‎های خرده فروشی و فضاهای مشترک برای هنرمندان و معماران را در بر می‎گیرد. این محیط پویا در اطراف پارکی زیبا به مساحت ۶۴ هزار متر مربع شکل گرفته و مکانی برای رهایی از زندگی شهری، رسیدن به آرامش، انجام دادن تفریحات سالم، حضور در سینمای فضای باز و برگزاری جشنواره‎های مختلف و موسیقی زنده است.

باغ عمودی در سیدنی استرالیا

“وان سنترال پارک” نمونه‎ای از معماری شهری در آینده است. راه‎حل‎های نوآورانه ارائه شده در بلندترین باغ عمودی دنیا، چشم‎اندازی جدید و با شکوه برای شهرهای آینده ترسیم می‎کند.

بیشتر بخوانید:

آسمان‎خراش دوستدار طبیعت

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

ترفندهای بلند جلوه‌دادن سقف‌های کوتاه

همه دوست دارند منزل شان سقف بلندی داشته باشد زیرا اینطوری دکوراسیون خانه زیباتر به نظر می‌…