خانه سلامتی فواید خوردن قرص آهن!

فواید خوردن قرص آهن!

۳
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
از علائم کم خونی می‌توان به خستگی، بی حالی، تپش قلب، تنگی نفس، سردرد و سرگیجه اشاره کرد.

برای رفع کم خونی باید از داروهایی استفاده کنید که بتواند میزان خون از دست رفته بدن را به خوبی تامین کند. یکی از راه‌های درمان کم خونی مصرف مواد خوراکی دارای آهن است مانند گوشت، تخم مرغ، غلات، میوه‌ها و سبزیجات. برخی از افراد به دلیل میزان فقر آهن بالایی که دارند باید از قرص‌های آهن استفاده کنند. قرص آهن به دلیل مواد تشکیل دهنده مفید می‌تواند کم خونی را جبران کنند. با مجله دلتا همراه باشید.

بهترین زمان مصرف قرص آهن

از دلایل اصلی ریزش مو، سوتغذیه، تیره شدن پوست، ضعف و عصبانیت؛ کم خونی یا فقر آهن است. مصرف مکمل آهن بیشتر برای خانم‌های باردار و کودکان زیر دوسال توصیه می‌شود اما بیشتر افراد چه آقا و چه خانم به مصرف این مکمل نیاز دارند. از نکات مهم در مصرف قرص آهن، زمان مصرف است. جذب آهن در شرایط مختلف بدن متفاوت است و بسته به شرایط باید در زمان صحیح آن را مصرف کرد، در صورت استفاده قرص آهن در زمان نادرست باعث می‌شود جذب آهن تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کند.

جذب بهتر قرص آهن

از خوراکی‌هایی که دارای آهن است و همچنین به جذب بهتر آهن کمک می‌کند؛ می‌توان به گوشت و جگر اشاره کرد. ویتامین C و آبلیمو به دلیل حالت اسیدی که دارند باعث جذب بهتر آهن می‌شوند.

خواص مصرف قرص آهن

کم خونی در کودکان و بزرگسالان باعث اختلال در روان می‌شود. استفاده از قرص آهن مزیت‌ها و خواص بسیاری دارد. در دوران بارداری استفاده از آهن، اکسیژن مورد نیاز جنین و تغذیه جنین را به خوبی فراهم می‌کند. کمبود خون در دوران بارداری منجر به زایمان زودرس و خطراتی را برای جنین به وجود می‌آورد. با مصرف قرص‌های آهن در طول شبانه روز به انرژی مورد نظر خواهید رسید و در طول روز کاملا پر انرژی خواهید بود. تمامی عملکرد‌های ذهنی و فیزیکی به خوبی کار خواهد کرد. هرچه میزان آهن در بدن کم شود، رفته رفته استقامت و تمرکز نیز کاهش می‌یابد.

مقدار مصرف قرص آهن

میزان مصرف آهن در روز به شرایط بدنی، سن و جنسیت افراد بستگی دارد که در کودکان زیر ۱ سال میزان مصرف مکمل آهن تا ۱۱ میلی گرم در روز است.

مقدار مصرف قرص آهنپیشنهاد مطالعه: مطلب «بهترین راه تامین کلسیم بدون لبنیات» ، مجله سلامتی را دنبال کنید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

برای پیشگیری از درد مفاصل چه کنیم؟

برای کاهش درد مفاصل، راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان علاوه بر تسکین، از بروز درد بیشتر…