تبعات روانی آلودگی هوا

۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
برای کاهش تبعات روانی آلودگی، همچون تشدید عصبانیت باید از حضور در اماکن پرجمعیت به ویژه در دوران شیوع بیماری‌های ویروسی پرهیز شود.
تبعات روانی آلودگی هوا

آلودگی هوا با اثرگذاری بر سیستم عصبی انسان سبب بی‌قراری، کلافگی، بی‌حوصلگی، عصبانیت، خشونت و پرخاشگری می‌شود. این آلودگی همچنین با تضعیف روحیه سبب بی‌انگیزگی و بی‌ارادگی، عدم توانایی پیشبرد فعالیت‌های اجتماعی و گاه ایجاد اختلاف و ناسازگاری در خانواده می‌شود. مطلب تبعات روانی آلودگی هوا را در مجله دلتا بخوانید.

اقدامات بهداشتی

این تبعات مخرب که آدمی را در مواجهه با کرونا نیز تضعیف می‌کند، نیازمند انجام برخی اقدامات بهداشتی به منظور تقویت سلامت و سیستم عصبی بدن است.

در این ایام مصرف مایعات به ویژه شیر و آب هویج برای پاکسازی بدن ضروری است. همچنین استفاده از دستگاه تصفیه‌کننده هوا در محل کار می‌تواند یکی از راهکارهای اصلی برای کاهش این آلودگی باشد.

آلودگی هوا

در دوران آلودگی هوا باید از حضور در اماکن پرجمعیت به ویژه با شیوع این بیماری ویروسی (کووید-۱۹) پرهیز و جز در مواقع ضروری از منزل خارج نشد تا تبعات روانی آلودگی هوا را کاهش داد.

از ابتدا امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۲ روز هوای قابل قبول (سالم)، ۹۰ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده است.

از لحاظ غلظت آلایندگی، ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۵۲ در وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها محسوب می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب “نقش آلودگی هوا در شیوع ویروس کرونا” را در مجله سلامتی بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

مضرات باورنکردنی چای که هرگز نمی‌دانستید!

اگرچه مصرف چای به میزان متعادل، انتخابی بسیار سالم برای بیشتر افراد است؛ اما مصرف بیش از ح…