خانه گردشگری عجیب ولی واقعی، شهری به اندازه یک آپارتمان

عجیب ولی واقعی، شهری به اندازه یک آپارتمان

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شهر به منطقه‌ای گفته می‌شود که در آن چندین خانوار در خانه‌های مختلف زندگی می‌کنند و معمولا خیابان، بانک، رستوران و ... در آن پیدا می‌شود و به نوعی همه زیر یک آسمان زندگی می‌کنند نه زیر یک سقف و در کنار هم.

جمله بالا شاید تا همین لحظه در ذهن شما جایگاه درستی داشت اما امروز در مجله دلتا باید بگوییم که شهری به نام شهر ویتیر در آلاسکا وجود دارد که همه ساکنان آن زیر یک سقف زندگی می‌کنند و همگی ساکن یک برج ۱۴ طبقه هستند.

شهر ویتیر در آلاسکا

مردم شهر ویتیر که در آلاسکا قرار دارد به طور عجیبی در یک ساختمان دورهم جمع شده‌اند. این ساختمان به نام “شهر عمودی” معروف شده است چرا که هیچ کس برای کارهای خود حتی نیاز نیست از ساختمان خارج شود مگر قصد سفر به شهری دیگر را داشته باشد.

در شهر ویتیر نزدیک ۲۰۰ نفر زندگی می‌کنند و در این ساختمان ۱۴ طبقه ایستگاه پلیس، کلیسا، مغازه و مدرسه هم وجود دارد. این شهر زمانی جالب می‌شود که ببینیم همه مردم حتی قاچاقچی‌ها هم در داخل ساختمان هستند و در کنار هم زندگی خوبی دارند.

شهر ویتیر، شهر عمودی

به نظر دلیل اصلی این حرکت مردم شهر دوردست بودن شهرشان است. این منطقه میان دریا و کوه‌ها قرار گرفته است و گاهی بادهایی با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌وزد و زمستان‌ها ارتفاع برف می‌تواند به بیش از ۷ متر برسد. از این رو منطقی به نظر می‌رسد که ببینیم همه ساکنان تصمیم گرفته‌اند در خانه‌ای محکم ولی متمرکز زندگی کنند.

از دیگر عجایب این خانه وجود چند اتاق برای توریست‌ها و مهمانان گردشگری است. همچنین برای رسیدن به مدرسه که یک ساختمان دقیقا پشت برج است همه باید از تونل‌های زیر زمینی استفاده کنند که بین و ساختمان کشیده شده است.

پیشنهاد مطالعه: “روش نگه داری لباس های پاییز و زمستانه” را در بخش مد و فشن دلتا بخوانید.

 

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

جنگل آبی بلژیک، رویا یا واقعیت؟

جنگلی در کشور بلژیک وجود دارد که در فصل بهار به خاطر شکوفه هایش، این احساس را به شما می ده…