خانه سلامتی شناسایی اولین مبتلا به کرونای انگلیسی در ایران

شناسایی اولین مبتلا به کرونای انگلیسی در ایران

۱۴
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دکتر نمکی، وزیر بهداشت خبر از شناسایی اولین مبتلای ایرانی به ویروس کرونای پیشرفته، موسوم به «کرونای انگلیسی» داد. 
شناسایی اولین مبتلای کرونای انگلیسی

این ویروس بعد از مدت‌ها رصد در یکی از شهروندان تازه برگشته از انگلستان پیدا شده است. این شهروند در یک بیمارستان خصوصی بستری بوده و تست ویروس کرونای او نشان می‌دهد که مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا است. حال این بیمار در حال حاضر مساعد گزارش داده شده است. در ادامه این مطلب از مجله اینترنتی دلتا درباره شناسایی اولین مبتلای کرونای انگلیسی صحبت خواهیم کرد.

با اینکه این شهروند با تست PCR منفی وارد کشور شده ولی احتیاط کرده و خودش را در کشور کاملا قرنطینه کرده بوده و تمام اطرافیان او ارزیابی شدند و رد و نشانی از ویروس در نزدیکان و اطرافیان ایشان دیده نشده است.

اولین بار در ماه سپتامبر چنین گونه‌ای شناسایی شد و در ماه نوامبر نزدیک به یک چهارم موارد جدید ابتلا به کرونا در بریتانیا مربوط به این گونه می‌شد از زمان انتشار خبر شناسایی گونه جدید کرونا در بریتانیا در روز ۲۴ آذر، تاکنون چندین کشور اروپایی و آسیایی نیز از ثبت موارد ابتلا به این نسخه جهش‌یافته ویروس خبر داده‌اند. پیش‌تر کشورهای در همسایگی ایران خبر از کشف این ویروس در بیماران خود داده بودند؛ علاوه‌ بر پاکستان که ویروس جهش‌یافته را در یک استان جنوبی خود یافته بود، مقام‌های چند کشور دیگر در خاورمیانه شامل امارات متحده عربی، اسرائیل، اردن و لبنان نیز از ورود گونه جدید کرونا به کشور خود خبر داده‌اند.

( برای خواندن مطالب مفید و به روز درباره کرونا به مجله سلامتی دلتا مراجعه کنید.)

شناسایی نوع جهش یافته ویروس کرونا در بریتانیا که از قابلیت شیوع بیشتری برخوردار است باعث شده تا ده ها کشور مسافرت به این کشور را ممنوع کنند.

بر اساس آخرین اخبار  سازمان بهداشت جهانی (WHO) می‌گوید، برای تشخیص این‌که آیا واکسن‌های توزیع‌شده در سراسر دنیا روی گونه‌های جدید اثربخشی دارند یا نه، اطلاعات و داده‌های فعلی ناکافی است هرچند برخی دانشمندان می‌گویند که واکسن‌های فعلی در برابر ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی کاربرد دارند و برخی گزارش‌ها حکایت از این دارند که جهش ویروس کرونا باعث افزایش میزان شیوع نشده است.

‍‍پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با وضعیت کرونای انگلیسی در ایران مطلب آخرین وضعیت کرونای انگلیسی در ایران را مطالعه کنید.

 • عوارض دود سیگار برای اطرافیان

  عوارض دود سیگار برای افراد غیرسیگاری چیست؟

  کشیدن سیگار در اماکن عمومی ممنوع است. اما افراد بسیاری، به‌ویژه فرزندان افراد سیگاری، هموا…
 • شایعاتی درباره واکسن کرونا

  شایعاتی درباره واکسن کرونا

  هنوز درباره اینکه ابتلا به کرونا تا چه مدتی مصونیت ایجاد می‌کند اطلاعات دقیقی وجود ندارد. …
 • خواص آویشن

  خواص شگفت انگیز آویشن

  آویشن گیاهی است دارای خواص بسیار که امروزه ما اغلب آن را به‌صورت خشک‌شده و به‌عنوان چاشنی …
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

عوارض دود سیگار برای افراد غیرسیگاری چیست؟

کشیدن سیگار در اماکن عمومی ممنوع است. اما افراد بسیاری، به‌ویژه فرزندان افراد سیگاری، هموا…