خانه سلامتی کرونای انگلیسی چیست؟

کرونای انگلیسی چیست؟

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گونه جدید کشف شده کووید ۱۹ در جنوب شرق انگلیس می‌تواند تا ۷۰ درصد بیشتر قابل انتقال باشد.
کرونای انگلیسی

همزمان با بالا گرفتن تب و تاب تولید واکسن کرونا و امیدهایی که برای غلبه جامعه بشری بر این ویروس منحوس ایجاد شده است، اخباری مبنی بر شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا منتشر شد؛ نوع جدیدی که اکنون به عنوان کرونای انگلیسی معروف شده و هنوز اطلاعات متخصصان در مورد آن کامل نیست. در ادامه همراه مجله دلتا باشید.

چندین کشور اروپایی پروازهای خود از انگلیس را به دلیل ترس از کرونا ویروس جدید که میلیون‌ها نفر را در انگلیس مجبور به لغو برنامه‌های کریسمس خود کرده، ممنوع کرده‌اند.

ویروس کرونا

جهش ویروس

“ماریا ون کرخووه” سرپرست فنی کووید ۱۹ در سازمان بهداشت جهانی، روز یکشنبه به بی بی سی گفت که مقامات بهداشت انگلستان برای اولین بار نوع جدید از کرونا ویروس را که دانشمندان انگلیسی آن را “VUI – ۲۰۲۰۱۲/۰۱” نامیده‌اند، در این کشور شناسایی کرده‌اند.

وی افزود: وقتی ویروس‌ها باعث عفونت می‌شوند، وارد سلول‌های بدن ما شده و سلول را تحویل می‌گیرند تا نسخه‌های بیشتری از خود را برای تولید مثل، تکثیر کنند و هر بار که این کار را انجام می‌دهند، برای هر ویروس جدید یک سری مواد ژنتیکی جدید ساخته می‌شود که در مجموع فشار جدید این ویروس مناسب‌تر از نمونه قبلی خود است.

کریس ویتی، مدیر ارشد پزشکی انگلیس روز شنبه در بیانیه‌ای هشدار داد که ویروس جهش یافته کرونا با سرعت بیشتری در حال گسترش است اما وی گفت که تاکنون هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ویروس جدید از نظر بیماری شدید یا مرگ و میر  آن را قوی‌تر کرده است.

ویروس کرونای جدید

تاثیر بر روی واکسیناسیون

“پاتریک والنس” مشاور ارشد علمی دولت انگلیس روز شنبه در جلسه توجیهی خبری گفت: فرضیه کاری ما از همه دانشمندان این است که پاسخ واکسن باید برای این ویروس مناسب باشد اما “راویندرا گوپتا” استاد میکروبیولوژی بالینی در دانشگاه کمبریج گفت که او نگران است که ویروس در مسیری قرار گیرد تا در برابر واکسن‌ها مقاوم شود.

وی گفت: اگرچه ممکن است ویروس فعلا در برابر واکسن مقاوم نباشد، اما ممکن است پس از این تغییرات به نقطه مقاوم شدن در برابر واکسن برسد.

جهش ویروس کرونا

جلوگیری از گسترش

هرچه این ویروس بیشتر گسترش یابد، فرصت‌های بیشتری برای تغییر پیدا می‌کند، بنابراین ما در حال حاضر باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از گسترش آن انجام داده تا با حداقل رساندن این گسترش احتمال تغییر آن را نیز کاهش دهیم.

گوپتا استاد میکروبیولوژی بالینی در دانشگاه کمبریج هم گفت که فشار جدید ویروس باید باعث نگرانی در ایالات متحده و سایر کشورها نیز شود. وی هشدار داد که ویروس می‌تواند دوباره جهش یابد و “مردم باید نظارت خود را افزایش دهند.”

 • پیشگیری از سنگ کلیه

  راه‌های پیشگیری از سنگ کلیه

  از هر ده نفر یک نفر در طول عمر خود مبتلا به سنگ کلیه خواهد شد. علاوه بر آن بررسی‌ها نشان م…
 • نقش زینک در بدن

  زینک؛ ماده معدنی ضروری برای بدن!

  تحقیقات بسیاری در مورد تاثیر زینک در کنترل و درمان بیماری‌های مختلف انجام گردیده مثل کاهش …
 • پیشگیری از میگرن

  پیشگیری از میگرن با چند روش ساده

  «میگرن» یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در تمام کشورهای دنیاست. این نوع سردرد گاهی آن‌قدر فرد ر…
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

راه‌های پیشگیری از سنگ کلیه

از هر ده نفر یک نفر در طول عمر خود مبتلا به سنگ کلیه خواهد شد. علاوه بر آن بررسی‌ها نشان م…