خانه گردشگری اگر شکلات دوست دارید به این تپه ها بروید!

اگر شکلات دوست دارید به این تپه ها بروید!

۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در دنیا پدیده های عجیب زیادی وجود دارد و حتی می‌توان در قلب جزیره‌ای کوچک و دورافتاده هم گوشه‌ای از این جاذبه‌های عجیب را کشف کرد و از آن‌ها بازدید کرد.
تپه های شکلاتی

تپه های شکلاتی فیلیپین

در وسط جزیره بوهول در فیلیین تپه‌های عجیبی را می‌بینید که به تپه های شکلاتی معروف هستند. این مناظر فوق العاده، جاذبه منحصربه‌فرد این جزیره کوچک هستند و بیشتر کسانی که برای اولین بار به این تپه‌ها نگاه می‌کنند به سختی باور می‌کنند که این تپه‌ها طبیعی هستند و خودشان به این شکل در آمده‌‎اند. جالب است که در فصل‌های خاصی از سال این تپه‌ها به رنگ شکلاتی در می‌آیند و همین باعث شده که به آن ها تپه‌ های شکلاتی بگویند! در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا از این تپه‌ های شکلاتی بیشتر بدانید.
تپه های شکلاتی فیلیپینمشخص نیست که این منطقه چند تپه شکلاتی دارد اما حدود ۱۲۶۸ تپه است که بزرگ‌ترین آن ها ۱۲۰ متر ارتفاع دارد. این تپه‌ های شکلاتی مخروطی کاملا شبیه همدیگر هستند و بیشتر آن‌ها بین ۳۰ تا ۵۰ متر ارتفاع دارند. این تپه‌ها در حدود ۵۰ کیلومتر مربع از این منطقه پراکنده شده‌اند و مناظری دیدنی و تماشایی را به وجود آورده‌اند. هنوز هیچ کس نمی‌داند که این تپه‌ های شکلاتی برای چه شکل گرفته‌اند؟ اما محلی‌ها برای آن افسانه‌ای دارند که می‌گوید دو غول چندین روز در این منطقه جنگیدند و برای اینکه قدرتشان را به هم ثابت کنند سنگ‌های بزرگ این تپه‌ها را به سمت هم پرتاب می‌کردند تا اینکه بعد از چند روز خسته و دوباره با هم دوست شدند و جزیره را ترک کردند.

تپه های شکلاتی جزیره بوهول

با ابن حال، زمین شناسان نظرهای متفاوتی درباره علت شکل گرفتن تپه‌ های شکلاتی دارند یکی از نظریه‌ها این است که این تپه‌ها بر اثر بالا آمدن رسوبات مرجانی به وجود آمده‌اند و عده‌ای دیگر هم می‌گویند دلیل به وجود آمدنشان فرسایش توسط بادهای شدید بوده است. علت پیدایش آن‌ها هر چه که باشد دیدن این تپه‌ها از نزدیک، تجربه‌ای خاص وعجیب است که می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد.
تپه های رسوبی مرجانی
در اواخر فصل خشک چمن‌هایی که بر روی این تپه‌ های شکلاتی هستند به رنگ قهوه‌ای در می‌آیند. همه این تپه‌ها ظاهری یک شکل دارند و هیچ درخت یا بوته‌ای بر روی آن‌ها سبز نمی‌شود. در هر زمانی از سال می‌توانید ازاین تپه‌ها دیدن کنید چون در ماه‌های بارانی هم به همان زیبایی ماه‌های خشک هستند.

تپه های مخروطی شکل
در هنگام بازدیداز تپه‌ های شکلاتی زیاد ذوق زده نشوید چون نمی‌توانید از آن‌ها بالا بروید وتنها کاری که باید بکنید این است که از پله‌های یک سکو به بالای آن بروید و از آنجا این تپه‌های حیرت آور را تماشا می‌کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه‌ای زیبا اما مرگبار که میزبان هیچ قایقی نیست!

زیست شناسان معتقدند که مکانی که این دریاچه در آن قرار گرفته، جای برخورد یک شهاب سنگ با زمی…