گوشواره‌‎ای برای اندازه گیری قند خون!

۱۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یک محقق انگلیسی توانسته نوعی گوشواره طراحی کند که کاربر خود را قادر می سازد تا از طریق آن بتواند قند خون خود را کنترل کند.

یک دانشجوی انگلیسی نوعی گوشواره طراحی کرده که قادر است قندخون کاربر خود را کنترل کند. کلیه افراد مبتلا به دیابت برای اندازه گیری سطح گلوکز خون مجبورند تا به طور مکرر نوک انگشتان خود را سوراخ کنند. در حال حاضر فناوری‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند راحت‌تر و با تهاجم کمتر این کار را انجام دهند. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره اندازه گیری قند خون با کمک این گوشواره می‌خوانید.

گوشواره‎ای برای اندازه گیری قند خون

یک دانشجو از دانشگاه هادرز فیلد انگلستان گجتی شبیه به گوشواره طراحی کرده که از طریق هلال گوش قادر است سطح گلوکز خون را اندازه گیری کند. این فناوری می‌تواند به افراد دیابتی کمک کند تا بر روی بیماری خود کنترل بیشتری داشته باشند. در بعضی موارد ممکن است ابتلا به دیابت در اثر اشتباه شخص مبتلا به وجود نیامده باشد و دلیل آن نیز الگوهای رفتاری یا انتخاب‌های فردی وی نباشد.

گوشواره‌ای که به اندازه‌گیری قندخون کمک می‌کند

این گوشواره از طریق سوراخ لاله گوش و دریافت امواج رادیویی با فرکانس بالا، به اندازه گیری قند خون کاربر کمک می‌کند. این گوشواره‌ها اطلاعات دریافتی را از طریق یک اپلیکیشن تلفن همراه به کاربر منتقل می‌کنند.

همچنین باتری‌های قابل شارژ آن نیز کمک خواهد کرد تا همیشه مورد استفاده قرار گیرند. ایده اصلی ساخت این گوشواره همانند استفاده از دوربین تلفن‌های همراه بوده است. تحقیقات نشان داده که افزایش گلوکز باعث تغییر در انتقال سیگنال خواهد شد. این پژوهش‌ها هنوز در انسان‌ها ثابت نشده و در حال بررسی است.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطلب «چند نشانه از ادامه تکامل بدن انسان» را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین بیماری‌های دنیا را بشناسید!

همگام با رشد جمعیت جهان، بی‌شک شاهد ظهور اشکال جدید بیماری‌ها نیز خواهیم بود. در این مطلب …