خانه دانستنی ها گوشواره ‎ای برای اندازه گیری قند خون

گوشواره ‎ای برای اندازه گیری قند خون

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یک محقق انگلیسی توانسته نوعی گوشواره طراحی کند که کاربر خود را قادر می سازد تا از طریق آن بتواند قند خون خود را کنترل کند.

یک دانشجوی انگلیسی نوعی گوشواره طراحی کرده که قادر است قندخون کاربر خود را کنترل کند. کلیه افراد مبتلا به دیابت برای اندازه گیری سطح گلوکز خون مجبورند تا به طور مکرر نوک انگشتان خود را سوراخ کنند. در حال حاضر فناوری های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند راحت تر و با تهاجم کمتر این کار را انجام دهند. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره اندازه گیری قند خون با کمک این گوشواره می خوانید.

گوشواره‎ای برای اندازه گیری قند خون

یک دانشجو از دانشگاه هادرز فیلد انگلستان گجتی شبیه به گوشواره طراحی کرده که از طریق هلال گوش قادر است سطح گلوکز خون را اندازه گیری کند. این فناوری می‌تواند به افراد دیابتی و حتی کودکان کمک کند تا بر روی بیماری خود کنترل بیشتری داشته باشند. دستگاه Sense Glucose توسط تایرا کزلو ساخته شده است. در بعضی موارد ممکن است ابتلا به دیابت در اثر اشتباه شخص مبتلا به وجود نیامده باشد و دلیل آن نیز الگوهای رفتاری یا انتخاب های فردی وی نباشد. کسانی که به این بیماری مبتلا می‌شوند ممکن است چنین برچسبی را بر روی خود احساس کنند و این موضوع ممکن است در کنترلی بیماری اثر داشته باشد و حتی به مشکلات جسمی بیشتر نیز منجر شود.

 گوشواره ساخته شده از طریق سوراخ لاله گوش و دریافت امواج رادیویی با فرکانس بالا، به اندازه گیری قند خون کاربر کمک می کند. این گوشواره ها اطلاعات دریافتی را از طریق یک اپلیکیشن تلفن همراه به کاربر منتقل کرده، همچنین باتری‌های قابل شارژ آن نیز کمک خواهد کرد تا همیشه مورد استفاده قرار گیرند. ایده اصلی ساخت این گوشواره همانند استفاده از دوربین تلفن‌های همراه بوده و تاکنون تست‌هایی نیز بر روی خوک‌ها انجام گرفته است. تحقیقات نشان داده که افزایش گلوکز باعث تغییر در انتقال سیگنال خواهد شد. این پژوهش‌ها هنوز در انسان‌ها ثابت نشده و در حال بررسی است.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطلب «چند نشانه از ادامه تکامل بدن انسان» را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

ربات‌‌‌های شگفت‌‌‌انگیز انسان‌نما را بشناسید!!‌

نخستین ربات‌های ساخته شده توسط بشر خودروها، ماشین لباسشویی و وسایلی از این قبیل بودند که ا…