خانه گردشگری دماغ شیطان کجاست؟

دماغ شیطان کجاست؟

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
جاده‌ها و مسیرهایی در نقاط مختلف دنیا وجود دارند که عبور از آنها خطرات فراوان دارد و گاهی آن قدر کشته می‌دهند که به جاده مرگ معروف می‌شوند!
دماغ شیطان

دماغ شیطان با تلفظ انگلیسی صحیح The Devil’s Nose را امروز در مجله دلتا بررسی میکنیم. کشور اکوادور یک خط راه آهن جدید دارد، این راه آهن قرار بود که شهری ساحلی را به پایتخت این کشور یعنی کیتو وصل کند و باعث رونق گردشگری شود. این تصمیم باعث شد تا بین جناح های این کشور اختلاف نظر به وجود بیاید و عده ای موافق و مخالف پیدا کند چرا که قرار بود انسان های زیادی در این راه کشته شوند. اما چه چیزی باعث می شد تا آن ها از این تصمیم تا این اندازه وحشت پیدا کنند و با آن مخالفت کنند؟ دماغ شیطان.صخره دماغ شیطان در واقع تصمیمی که رییس جمهور جدید اکوادر گرفته بود، با خطرات بسیار زیادی همراه بود چون بسیاری از افراد بر این باور بودند که رشته کوه‌های آند و موقعیت آن‌ها به هیچ وجه طوری نیست که برای ساخت ریل راه آهن مناسب باشد. اما بر خلاف تمام اعتراضات و عدم موافقت‌هایی که شد، آلفارو عده‌ای از سازندگان آمریکایی را استخدام کرد و به آن‌ها وظیفه ساخت « سخت ترین راه آهن دنیا » را محول کرد.

دماغ شیطان

بین دولت اکوادور و آمریکای شمالی شراکت شکل گرفت و ساخت خط راه آهن بین آن شهرها در سال ۱۸۹۹ شروع شد. واقعیت این است که ساخت خط راه آهن آن هم در ارتفاعات یک کوه اصلا کار ساده‌ای نبود و هر چیزی می‌توانست آن را مختل کرده و باعث فاجعه انسانی وحشتناکی شود.

زمین لرزه‌های مکرر، باران‌های سنگین، وجود حیوانات مختلف مانند پلنگ‌های خالدار آمریکایی، مارهای سمی، مالاریا و تب زرد همه و همه از عواملی بودند که می‌توانستند باعث تاخیر در پروژه شوند. اما شاید پر چالش‌ترین بخش ساخت این خط راه آهن، صخره‌ای بود که به آن لقب دماغ شیطان را داده بودند. برای رسیدن به بالای این صخره ۸۰۰ متری، مهندسان ساختمان مجبور شدند تا روی صخره شیارهایی ایجاد کنند تا در صورت ریزش باران بتواند با شیب مناسب از مسیر عبور کند.

سخت ترین راه آهن دنیا

این باور در بین مردم اکوادور وجود داشت که شیطان، صخره دماغ شیطان را آن جا قرار داده است چرا که دوست ندارد در آن نقطه خط راه آهنی ساخته شود و اگر انسان‌ها بخواهند برخلاف این خواسته عمل کنند، باید بهای سنگینی بپردازند. متاسفانه از ابتدا تا پایان ساخت این خط راه آهن، حدود ۲۰۰۰ نفر بر اثر عوامل مختلف مثل بیماری، کار زیاد و شرایط آب وهوایی کشته شدند که همه آن ها هم کارگرانی بودند که روی این پروژه کار می‌کردند، حتی بسیاری از آن‌ها از کشورهای دیگر آمده بودند تا بتوانند پول خوبی از این کار کسب کنند. در بین این افراد، زندانی‌هایی با اعمال شاقه هم وجود داشتند که به آنها قول داده شده بود که در صورت اتمام این پروژه می‌توانند آزادی‌شان را بخرند.

راه آهن اکوادور

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

درباره شهر جهنمی آمریکا چه می‌دانید؟

در بخش شمالی شهرستان سامیت در ایالت اوهایو آمریکا روستایی قدیمی وجود دارد که به خاطر اتفاق…