خانه گردشگری عمیق ترین غار دنیا کجاست؟

عمیق ترین غار دنیا کجاست؟

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
به یک مکان تاریک و مرطوب فکر کنید، سپس تصور کنید که از مابقی دنیا جدا شده‌اید. اگر فکر می‌کنید که برای دوام آوردن در چنین شرایطی به‌ اندازه کافی شجاع هستید، می‌توانید به ماجراجویی در اعماق غار کروبرا بپردازید که به‌ قدری عمیق است که انسان تصور نمی‌کند چنین مکانی در کره زمین وجود داشته باشد.
غار کروبرا

معرفی غار کروبرا گرجستان

غار کروبرا یا غار ورونیا در نزدیکی دریای سیاه قرار دارد و یکی از شگفت‌انگیز ترین پدیده‌های کره زمین به شمار می‌رود. طول این غار حدود ۱۳ کیلومتر می‌باشد و عمق آن طوری است که بیش از ۲ کیلومتر در زمین فرو می‌رود. امروزه این غار به یکی از جاذبه‌های گردشگری تبدیل شده که مورد توجه بسیاری از گردشگران و نیز غار نوردان قرار گرفته است. با مجله دلتا همراه باشید تا با این رکورد دار گینس آشنا شوید.

غار کروبرا

تاریخچه غارنوردی در کروبرا

در  سال ۲۰۰۱ زمانی که غارشناسان اوکراینی به عمق ۱۷۱۰ متری دست یافتند غار کروبریا به عمیق ترین غار دنیا تبدیل گشت. تا قبل از آن عمیق ترین غار دنیا لامپراشتون در کشور اتریش با ۱۶۳۲ متر عمق بود.

غار ورونیا

در سال ۲۰۰۴ برای اولین‌ بار در تاریخ غار نوردی دنیا، انجمن غار نوردی اوکراین موفق شد به عمقی بیش از ۲۰۰۰ متر در یک غار دسترسی پیدا کند. آن‌ ها در این سال به عمق ۲۱۹۱ متر و نیز در سال ۲۰۱۲ به عمق ۲۱۹۷ متر که در واقع عمیق ترین نقطه غار است رسیدند.

رکورد دار گینس

حقایق جالب در رابطه با عمیق ترین غار جهان

تا به حال کروبرا تنها غار دنیاست که عمقی بیش از ۲۰۰۰ متر دارد، زمین شناسان با توجه به فشار لایه‌های بالایی زمین تخمین می‌زنند که عمیق‌ترین غارهای دنیا نمی‌توانند عمقی بیش از ۳۰۰۰ متر داشته باشند اما با این حال امکان دارد غاری عمیق‌تر از کروبرا کشف شود.

عمیق ترین غار جهان

منبع محدود شده نور داخل غار باعث ایجاد چالشی برای ماجراجویان می‌شود. تجسم کنید که در حال فرو افتادن در یک تاریکی بسیار عمیق و ناشناخته هستید. نداشتن نور، سفر را بسیار چالش برانگیز و ترسناک‌تر می‌کند. بدون تردید این غار برای افرادی که ترس از تاریکی دارند جای مناسبی نیست ولی با این حال غارنوردان و گردشگران بسیاری در تورهای گرجستان از این غار استقبال می‌کنند.

گرجستان

وجود جانوران عجیب در غار کروبرا

جامعه زیستی عجیب و شگفت‌انگیزی در غار ساکن هستند مانند سوسک‌ها، سخت‌پوستان، عنکبوت‌ها، عقرب‌ها و جانوران دیگر. غار کروبرا محل زندگی جانورانی است که در عمیق ترین بخش‌های کره زمین زندگی می‌کنند که می‌توان گونه‌های کشف شده در سال ۲۰۱۰ مانند Plutomurus ortobalaganesis را نام برد.

جانوران عجیب در غار کروبرا

صخره های سنگ آهکی، سنگ‌های گدازه‌ای و نیز سایر مواد معدنی در غار قابل دیدن می‌باشند. دلایل زیادی در مور این غار وجود دارد که با وجود دشواری اکتشافات و خطرات و خستگی‌های احتمالی آن را به رویای هر غارنوردی تبدیل می‌کند.

در محدوده غار یک حمام نمک با فضای گرافیکی مناسب تدارک دیده شده است که می‌تواند سفر به گرجستان را بسیار هیجان‌انگیز تر کند و به جرات می‌توان گفت که فضایی مثل این حمام و فضای اطراف آن در هیچ نقطه‌ای از زمین دیده نمی‌شود.

عمیق ترین غار

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

فستیوال‌های رنگارنگ‌ تایلند

تایلند نه تنها سواحل درخشان و جنگل‌هایی بکر با درختان سر به فلک کشیده‌ای دارد، بلکه دارای …