کشف مونولیت سوم در کالیفرنیا به دنبال ناپدید شدن سازه رومانی

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اوایل آذرماه کارکنان اداره حیات وحش «یوتا» خبر از کشف سازه فلزی عجیبی دادند که شبیه مونولیت ادیسه فضایی بود. چند روز بعد این سازه مرموز ناپدید شد. به فاصله کوتاهی مونولیت فلزی دیگری در رومانی کشف شد. اکنون همزمان با پیدا شدن سر و کله مونولیت سوم در کالیفرنیا مونولیت رومانی هم غیب شده است.
مونولیت سوم در کالیفرنیا

مونولیت سوم در کالیفرنیا کشف شده و شباهت بسیار زیادی به مونولیت‌های یوتا و رومانی دارد و فلزی یکپارچه و سه وجهی است. تنها تفاوت مونولیت کالیفرنیا با شی اسرارآمیز یوتا در این است که سازه ۹۰ کیلوگرمی صحرای یوتا محکم به زمین متصل بود، اما مونولیت سوم که در قسمت بالای تپه‌های «آتاسکادرو» کالیفرنیا پیدا شده، با چنان استحکامی به زمین متصل نیست و با فشار می‌تواند از محل اسقرار خود حرکت داده شود. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره این سازه عجیب بخوانید.

کشف مونولیت سوم در کالیفرنیا

هنوز مشخص نیست مونولیت‌های فلزی چگونه و در چه زمانی به صحرای یوتا، رومانی و اکنون کالیفرنیا آمده‌اند. سازه فلزی رومانی چهار روز بعد از کشف، ناپدید شده است. همین اتفاق برای سازه فلزی یوتا هم رخ داد و به فاصله کوتاهی ناپدید شد. باید ببینیم آیا مونولیت سوم در کالیفرنیا نیز به سرنوشت دو مونولیت قبلی دچار می‌شود یا خیر.

بررسی‌های انجام شده روی داده‌های گوگل ارث نشان می‌دهد که مونولیت یوتا در مردادماه ۹۴ و آبان ماه ۹۵ در آن منطقه وجود داشته است. تصاویر ماهواره‌ای در مورد وضعیت سازه‌های فلزی اسرارآمیز رومانی و کالیفرنیا در دسترس نیستند.

رویترز در توییتر با انتشار توییتی اعلام کرد که ۴ روز بعد از کشف مونولیت رومانی، این سازه فلزی ناپدید شده است. شاهدان عینی در محل داستان عجیبی از ناپدید شدن این شی اسرارآمیز مطرح می‌کنند. آنها ادعا می‌کنند که هنگام شب، نور درخشانی در آسمان و بر فراز تپه‌ها دیده شد.

دیدن شدن این نور و مفقود شدن سازه فلزی در همان شب اتفاق عجیبی است؛ اما هنوز نمی‌توان با قطعیت درمورد علت ناپدید شدن این سازه فلزی صحبت کرد.

برخی معتقد هستند که مونولیت اسرار آمیز یوتا توسط موجودات فضایی به صحرای یوتا آورده شده است؛ اما برخی دیگر آن را به آثار هنری مجسمه ساز معروفی به نام «جان مک کراکن» که در سال ۲۰۱۱ درگذشت، نسبت می‌دهند.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطلب «ستون اسرارآمیز صحرای یوتا ناپدید شد» را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چرا برنج ژاپنی‌ها را چاق نمی‌کند!

این یک سوال بسیار رایج است. اگر کربوهیدرات عاملی برای چاقی می‌شود، پس چرا ژاپنی ها چاق نمی…