پارچه رومیزی هوشمند و جلوگیری از گم شدن اشیا

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محققان پارچه رومیزی هوشمندی ساخته‌اند که قادر به شناسایی مواد قرار گرفته بر روی آن است و در این زمینه به افراد اطلاع رسانی می‌کند.
پارچه رومیزی هوشمند

محققان معتقدند که تولید چنین پارچه‌ رومیزی هوشمندی می‌تواند کاربردهای گسترده ای داشته باشد. به عنوان مثال با استفاده از چنین پارچه‌هایی در تولید مواد مختلف، امکان گم کردن اشیا به صفر می‌رسد، زیرا آن‌ها همیشه موادی که رویشان قرار گرفته را به اشخاص اطلاع می‌دهند. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره این پارچه رومیزی هوشمند و چگونگی عملکرد آن برای جلوگیری از گم شدن اشیا را بخوانید.

پارچه رومیزی هوشمند ساخته شد

از این پارچه ‌ها می‌توان برای کمک به رعایت رژیم غذایی استفاده کرد. زیرا در صورت اطلاع از رژیم غذایی افراد به آن‌ها توصیه می‌کنند موادی که بر رویشان قرار گرفته و ناقض رژیم غذایی است را مصرف نکنند.

این پارچه هوشمند که توسط پژوهشگران آمریکایی تولید شده Capacitivo نام گرفته و الیاف موجود در آن متشکل از کتان و پنبه بوده و یک شبکه منعطف از الکترودها نیز برای انتقال گرما و رسانایی به آن افزوده شده‌اند.

وقتی یک ماده غیرفلزی مانند یک تکه میوه بر روی این پارچه قرار می‌گیرد، گذر جریان الکتریکی از آن به شکلی متمایز بر روی الکترودها تأثیر می‌گذارد و سپس یک الگوریتم هوش مصنوعی رایانه‌ ای با تحلیل این تغییرات و تطبیق دادن آن با داده‌ های موجود از مواد مختلف در پایگاه داده ‌اش، ماهیت ماده قرار گرفته بر روی پارچه را مشخص می‌کند.

تا به حال از این روش برای شناسایی ۲۰ ماده مختلف اعم از میوه، پلاستیک، لوازم آشپزخانه و مایعات استفاده شده است. دقت روش یاد شده فعلاً ۹۴.۵ درصد بوده است.

بیشتر بخوانید: مهندسان آلمانی موفق به طراحی یک دوربین به اندازه یک دانه نمک شدند که می‌تواند در آینده در تصویر برداری و نظارت بر سلامت تغییر ایجاد کند. برای مطالعه بیشتر مطلب «یک دوربین به اندازه یک دانه نمک» را بخوانید.

۳ دیدگاه

  1. ناشناس

    ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۵:۲۲ ب٫ظ

  2. ناشناس

    ۱۶ آذر ۱۳۹۹ در ۱:۱۳ ق٫ظ

  3. ناشناس

    ۲۲ آبان ۱۳۹۹ در ۹:۱۰ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…