افزایش آلودگی شهرهای چین پس از تولید انبوه آیفون ۱۲

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نتایج به‌دست‌آمده از بررسی‌های کیفیت هوا در شهرهای چین از تأثیر تولید آیفون بر آلودگی این شهرها حکایت می‌کند.
آلودگی شهرهای چین

آلودگی هوا در شهر ژنگ‌ژو چین افزایش یافته است؛ زیرا این شهر مرکز اصلی مونتاژ آیفون‌های اپل به‌حساب می‌آید. به‌گزارش تحلیلگران، افزایش آلودگی می‌تواند ارتباط مستقیمی با تولید گوشی آیفون ۱۲ داشته باشد و گزارش‌های کیفیت هوا در شهرهای چین حاکی از افزایش فعالیت‌های صنعتی مرتبط با تولید آیفون ۱۲ است. در این مطلب از مجله دلتا  درباره آلودگی شهرهای چین بخوانید.

آلودگی شهرهای چین و آیفون 12

در شهر ژنگ‌ژو که مرکزی مهم برای شرکای تولیدی اپل شناخته می‌شود، داده‌های کیفیت هوا با تولید انبوه آیفون‌ها مرتبط است. یکی از تحلیلگران شرکت مورگان استنلی می‌گوید: «تجزیه‌و‌تحلیل آلودگی شهرهای چین و کیفیت هوا نشان می‌دهد که نشانه‌های تولید انبوه آیفون ۱۲ یک ماه دیرتر از الگوهای تاریخی افزایش یافته است.»

در شهرهای شن‌ژن و چونگ‌کینگ و چنگ‌دو، تحلیل‌های ارائه‌شده نشان می‌دهد که تولیدات صنعتی پس از افزایش و سپس عقب‌نشینی در سپتامبر، در روزهای اخیر به‌طور معناداری افزایش یافته است. به‌طور خاص، این بانک اطلاعاتی می‌گوید که سطح دی‌اکسیدنیتروژن (NO۲) افزایش یافته است.

تحلیلگر موگان استنلی افزود: «با استفاده از داده‌های کیفیت هوا از پلتفرم غیرانتفاعی که داده‌های کیفیت هوا را در چین جمع‌آوری و منتشر می‌کند، سطح دی‌اکسیدنیتروژن (کنترل دما، رطوبت، باد و…) را ردیابی می‌کنیم. طبق گفته‌ی آژانس فضایی اروپا، در چهار شهر چین که شرکای اپل حضور تولیدی گسترده‌ای دارند، شاخص سطح اول فعالیت‌های صنعتی است.»

دی‌اکسیدنیتروژن آزادشده در جوّ می‌تواند باعث ایجاد باران اسیدی و التهاب مجاری تنفسی و تشدید آسم شود و برای سلامتی مضر باشد. چین برای تولید انرژی به سوخت‌های فسیلی بسیار متکی است؛ درنتیجه کیفیت هوا در مراکز عمده صنعتی این کشور بسیار ضعیف است. اپل نیز سعی می‌کند ازطریق برنامه‌ای موسوم به صندوق انرژی پاک، تأمین‌کنندگان را برای روی‌آوردن به انرژی‌های تجدیدپذیر تشویق و کمک‌های مالی و نیازهای نظارتی را برای آن‌ها فراهم کند.

تاکنون، سه مونتاژ‌کننده‌ اصلی اپل، یعنی پگاترون و ویسترون و فاکسکان، از برنامه‌ی صندوق انرژی پاک استقبال کرده‌اند. افزون‌بر مونتاژکنندگان یادشده، TSMC، یکی از ریخته‌گری‌های بزرگ جهان و تولیدکننده‌ی پردازنده‌های اپل، به این برنامه پیوسته است؛ بااین‌حال، اجرای این پروژه سال‌ها طول خواهد کشید.

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطلب «بزرگ‌ترین سایت انرژی خورشیدی چین» را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…