صفحه اصلی گردشگری جیغ مشهد؛ علت صداهای عجیب این جنگل چیست؟!

جیغ مشهد؛ علت صداهای عجیب این جنگل چیست؟!

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
به گفته‌ی برخی، در جنگل جیغ مشهد صدایی شبیه به جیغ زنی است که زنده زنده در آتش می‌سوزد.
جنگل جیغ مشهد

روستای سربرج یکی از توابع منطقه طرقبه در شهرستان مشهد به دلیل داشتن پدیده‌ای وحشتناک، جزء مناطقی است که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. مجله دلتا به دنبال کشف علت این که چرا درختان جنگل‌های مشهد جیغ می‌کشند رفت تا دلیل آن را متوجه شود، با ما در این مطلب همراه باشید تا پرده از راز جنگل جیغ برداریم.

ماجرای جنگل جیغ مشهد

روزها در این جنگل همه چیز کاملا عادی و آرام است. شب‌ هنگام اما صدایی عجیب و وحشتناک از درختان این جنگل به گوش می‌رسد. صدایی شبیه سوت یا جیغ که به محض تاریک شدن هوا شنیده‌ شده و تا سپیده دم ادامه دارد. شنیدن صدای جیغ در جنگل شاید یکی از ترسناک‌ترین اتفاقاتی باشد برای افرادی که تصمیم به اقامت شبانه در جنگل گرفته‌اند. فکر می‌کنید چرا درختان جنگل‌های مشهد جیغ می‌کشند؟ عده‌ای می‌گویند اجنه و شیاطینی در لابه لای درختان این جنگل زندانی شده‌اند که شب‌ها از درد ناله می‌کنند. اما آیا این گفته حقیقت دارد؟

جنگل جیغ مشهد ماجرای جنگل جیغ مشهد

اما گفتنی است که هیچ پدیده‌ی غیر طبیعی در منطقه به چشم دیده نشده است. همچنین این جنگل در دره‌ی رودخانه‌ای که یکی از سرچشمه‌های سد طرق است قرار دارد که فصولی از سال خشک بود. اما از سالی که این صداها از جنگل شنیده می‌شود(۱۳۹۰)، آب رودخانه همچنان جاری و باقی است. همین امر باعث جلب توجه مردم و به تبع آن، ترس آن‌ها از این پدیده‌ شگفت‌انگیز شده است. وحشتی که می‌تواند گردشگران کنجکاو را به‌ سوی خود جلب کند.

حال دیگر زمان آن رسیده تا پرده از راز این جنگل مخوف در استان مشهد برداشته شود:

آیا واقعا اجنه و شیاطین در لابه لای شاخه‌های درختان این جنگل زندگی می‌کنند؟ آیا این جنگل واقعا نفرین شده است؟ یا فرضیه هجوم ملخ ها حقیقت دارد؟

به منظور بازگشایی رمز و راز صداهای عجیب و غربی که در این جنگل با پدیدار شدن ماه به وجود می آمد اهالی روستای سر برج به همراه دهیار محل، ابراهیم عرب تصمیم گرفتند تا موضوع را با بخشدار منطقه در میان بگذارند.

راز این جنگل مخوف

بخشداری این استان هم با شنیدن موضوع عجیب این جنگل تعدادی از کارشناسان خود را به جنگل سربرج اعزام نمود. با توجه به تحقیقاتی کارشناسان بر روی صداهای موجود در این جنگل انجام دادند دریافتند که این جیغ های ممتد ناشی از صدای جیرجیرک هایی است که در زبان محلی به آن (کز) می گویند.

در واقع این جیرجیرک‌ها سال‌هایی که بارش باران فراوان باشد و رودخانه سربرج پرآب و خروشان باشد، به روستا حمله می‌کنند و در لابه لای درختان و گیاهان پنهان می‌شوند. ممکن است بر روی هر درخت نزدیک ۳ هزار جیرجیرک بنشیند. تمام این جیرجیرک‌ها در حاشیه‌ی دو کیلومتری رودخانه هستند و تعداد زیاد آن‌ها باعث شده که آواز دسته‌ جمعی‌شان مانند صدای جیغ و زوزه به نظر برسد. این جیرجیرک‌ها تا ۴۰ روز زنده هستند و بعد از بین می‌روند.

راز این جنگل مخوف 2

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با جاذبه های گردشگری “خانه داروغه مشهد ؛ جاذبه روسی قجری” را مطالعه کنید.

مطالب بیشتر در گردشگری

همچنین بخوانید:

با ورود به این خانه در قلب تهران، وارد اروپا شوید!

امروز به سراغ این بنای زیبا، خانه دبیرالملک رفته‌ایم تا علاوه بر معماری بنا، به تاریخچه‌ آ…