خانه گردشگری دیدنی های میلان؛ پایتخت مُد جهان

دیدنی های میلان؛ پایتخت مُد جهان

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
میلان ترکیب زیبایی از مدرنیته و تاریخ با گذشته‌ای الهام‌بخش و میراث فرهنگی غنی است.
دیدنی های میلان

شاید شهر میلان اولین انتخاب هر گردشگری برای دیدن ایتالیا نباشد ولی دیدنی‌های زیادی دارد که تماشای هریک از آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود. در این مطلب با مجله دلتا همراه باشید تا برخی دیدنی های میلان را به شما نشان دهیم.

کلیسای جامع میلان

سفر به میلان بدون بازدید از این کلیسای شگفت‌آور غیرممکن است. کلیسای جامع میلان یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای گوتیک دنیا است که چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای از تمام شهر میلان در پشت بام خود دارد.

دیدنی های میلان کلیسای جامع میلان

ارزشمندترین اثر درون این کلیسا، یک صلیب واقعی است که برخی بر این باور هستند که متعلق به «عیسی مسیح» بوده است. گفته می‌شود که این کلیسا از زمان امپراطوری روم به‌عنوان عبادتگاه استفاده می‌شد و قدمت ساختمان کنونی آن به قرن ۱۴ میلادی باز می‌گردد.

محله ناویلی

ناویلی نام کانالی است که به‌منظور ارتباط میلان با دریاچه ماجیوره، کومو و شهر پاویا در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده است. اطراف این کانال را کافه‌ها، رستوران‌ها و گالری‌های هنری زیادی مزین کرده‌اند.

محله ناویلی

گورستان مُنیومِنتال

شاید برای هرکسی قابل باور نباشد که یک گورستان از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری یک شهر باشد، ولی در شهر میلان این امر باورپذیر شده است. گورستان منیومنتال پس از کلیسای جامع یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های دیدنی میلان به شمار می‌رود. این گورستان خانه نهایی نخبگان و هنرمندان بسیاری است که به سبک نئوکلاسیک ساخته شده است.

گورستان مُنیومِنتال

کاخ اسفورتسسکو

مجموعه کاخ اسفورتسسکو از دیگر دیدنی‌های تاریخی میلان است که آثاری از جمله مجسمه‌های ناتمام «میکل آنژ»، یک نقاشی سقفی از «لئوناردو داوینچی» و تعدادی از سازهای «موتزارت» را در خود جای داده است.

کاخ اسفورتسسکو

تالار آلااسکالا

سالن تئاتر آلااسکالا از پرعظمت‌ترین و معتبرترین مراکز اجرای اپرا در دنیا محسوب می‌شود. این سالن تا به امروز میزبان اجرای مهم‌ترین قطعه‌های موسیقی و حضور موسیقی‌دانان، خوانندگان، نوازندگان و بینندگان بی‌شماری بوده است.

تالار آلااسکالا

موزه هنر پیناکوتکا دی بِرا

موزه هنر پیناکوتکا دی برا، عمارتی رنسانسی است که بین سال‌های ۱۶۵۱ تا ۱۷۷۳ با کاربری یک مدرسه یهودی بنا شده است. این بنا از سال ۱۷۷۶ به موزه هنر تغییر کاربری داده و در حال‌ حاضر یکی از بهترین موزه‌های هنر موجود در ایتالیا و میلان است که آثاری قابل توجه و ارزشمندی را در خود گنجانده است.

موزه هنر پیناکوتکا دی بِرا

محله بِرا

محله فوق‌العاده بِرا به‌خاطر خیابان‌های باریکش، مغازه‌های جالبش و رستوران‌های خوب و باکیفیتش محبوب شده است. همچنین گالری معروف پیناکوتکا دی بِرا نیز در این منطقه قرار گرفته است و از دیدنی های میلان به حساب می‌آید.

محله بِرا

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های گردشگری ایتالیا مطلب “جاذبه های گردشگری ایتالیا در سال ۲۰۲۰” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی در دل کویر که پیست اسکی دارد

درست در کنار کویر شهداد و منطقه ریگ سوخته که رکوردار گرم‌ترین نقطه کره زمین است، منطقه‌ای …