پیشگیری از پوکی استخوان با کلسیم

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پوکی استخوان یک بیماری “خاموش” است که با از دست دادن حجم استخوان ها همراه است.
پیشگیری از پوکی استخوان

به علت این که در پوکی استخوان، استخوان‌ها ضعیف می‌شوند، احتمال شکستگی بالا می‌رود که منجر به خطرات جدی برای سلامتی می‌شود. اگر می‌خواهید درباره ارتباط میان کلسیم و پوکی استخوان اطلاعاتی کسب کنید، با مطلب ٰپیشگیری از پوکی استخوان همراه مجله دلتا باشید.

مزایای کلسیم برای سلامتی

کلسیم یک ماده مغذی اساسی است که خیلی از ما در برنامه غذایی‌مان از آن غافل می‌شویم. تقریبا هر سلولی در بدن (از جمله سیستم عصبی، عضلات و قلب) از کلسیم به روش یکسانی استفاده می‌کند. بدن از کلسیم استفاده می‌کند تا استخوان‌ها و دندان‌های سالم بسازد، با بالا رفتن سن آن‌ها را سالم نگه دارد، در سیستم عصبی پیام‌ها را انتقال دهد، به انعقاد خون کمک کند، سبب انقباض عضلات شود و ضربان قلب را تنظیم کند.

پوکی استخوان

اگر از برنامه غذایی‌تان کلسیم کافی دریافت نکنید، بدن این کلسیم را از استخوان‌ها می‌گیرد. این موضوع سبب ضعیف شدن استخوان‌ها یا پوکی استخوان‌ها می‌شود. کمبود کلسیم می‌تواند سبب بروز مشکلات سلامتی نظیر کج خلقی، اضطراب، افسردگی و مشکلات خواب شود.

ارتباط میان کلسیم و پوکی استخوان

پوکی استخوان یک بیماری “خاموش” است که با از دست دادن حجم استخوان‌ها همراه است. به علت این که در پوکی استخوان، استخوان‌ها ضعیف می‌شوند، احتمال شکستگی بالا می‌رود که منجر به خطرات جدی برای سلامتی می‌شود. افراد با پوکی استخوان معمولا بعد از افتادن از جایی بهبود پیدا نمی‌کند.

علت پوکی استخوان

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

چرا نباید غذای سرخ شده بخوریم؟

همچنین بخوانید: فرمول ساخت معجون برای پاک‌سازی ریه ۵ ماده‌ غذایی که سوخت‌وساز بدن را کاهش …