از گرانی مسکن تا رشد بیکاری

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

برهمگان واضح و روشن است که بازار مسکن بخش عمده‎ای از بیکاری جوانان را در سطوح مختلف از بین برده است. اما متاسفانه با نوسانات ارز در ماه‎های گذشته و رشد روز افزون قیمت مسکن، آسیب بسیار جدی متوجه این حوزه شده و سبب رشد بیکاری و از دست دادن کار در بخش‎های ساخت و ساز گشته است.

به گزارش مجله دلتا به نقل از افکار نیوز صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با ابرازنگرانی از مشکل پیش آمده گفت: « آمارها نشان می‌دهد قیمت مسکن در برخی از شهرها ۸۰ درصد، در برخی از شهرهای کوچک تا ۳۰ درصد و در برخی از مناطق ۵۰ درصد افزایش قیمت در خرید داشته‌ایم.»

از گرانی مسکن تا رشد بیکاری

وی در ادامه توضیح داد: «ورود بازار مسکن به بخش رکود بسیار خطرناک است، زیرا که حدود هزار شغل به صورت مستقیم با بخش مسکن در ارتباط است و رکود این بازار به ضرر اشتغال کشور است.»

این مقام مسئول سوء مدیریت در عرصه‎ی اقتصادی و نبود بازار هدف درست و مشخص را سبب بروز این مشکلات دانست و تاکید کرد:« برای برون رفت از این شرایط آسیب زا نمایندگان مجلس طرحی به عنوان دریافت مالیات بر عایدی مسکن را تهیه و در غالب یک فوریت در مجلس عنوان کردند که امیدواریم بتواند وضعیت را در این بازار بهبود ببخشد. همچنین برای ساماندهی هرچه سریعتر این حوزه تمامی بازارها نیازمند راهکارها و ابزارهای تشویقی هستند تا سرمایه‌گذاران انگیزه لازم برای سرمایه‌گذاری داشته باشند و این خود می‌تواند بخش داخلی کشور را رونق بخشد.».

بدری همچنین درباره وضعیت بازار اجاره نیز افزود:« طرح عدم دریافت مالیات از مالکانی که مدت قرارداد اجاره را ۲ ساله منعقد می‌کنند از سوی وزارت راه‌ وشهرسازی برای بهبود وضعیت بازار اجاره مطرح شد، اما هنوز در حد حرف باقی مانده است.»

 • مسکن های طبیعی

  درد خود را با ۶ خوراکی تسکین دهید

  باید بدانید که عوارض جانبی انواع تسکین دهنده‌های التهاب و درد، ممکن است تا سال‌ها بعد خود …
 • روستای لیچک ارمنستان

  روستایی که هیچ مردی ندارد

  روستای لیچک ارمنستان (Lichk) بنا به توصیف برخی افراد، مشهور است به روستایی که مرد ندارد. …
 • مجازات شلاق برای بوسیدن

  مجازات شلاق برای بوسیدن + ویدیو

  مجازات شلاق برای بوسیدن در قانون بیان شده است. همراه مجله اینترنتی دلتا باشید تا به این مو…
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

درد خود را با ۶ خوراکی تسکین دهید

باید بدانید که عوارض جانبی انواع تسکین دهنده‌های التهاب و درد، ممکن است تا سال‌ها بعد خود …