خانه سلامتی معجزه ۳۰ دقیقه پیاده‌ روی روزانه

معجزه ۳۰ دقیقه پیاده‌ روی روزانه

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فواید پیاده روی نه تنها روی جسم بلکه بر ذهن و قابلیت‌های ذهنی افراد نیز قابل مشاهده است. اصلی‌ترین فایده پیاده روی، کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی است. عضلات پایین تنه در حین پیاده روی بسیار درگیر هستند.
مزایای پیاده روی

فواید پیاده روی

مزایای پیاده روی کدام اند؟ آیا می‌دانستید پیاده‌روی از بهترین و کم هزینه‌ترین روش‌های بهبود سلامت جسمی و روحی است؟ در این مطلب از مجله دلتا به تعدادی از فواید پیاده‌روی اشاره می‌کنیم.

کاهش وزن

کاهش وزن از اولین نتایج یک دوره منظم پیاده‌روی است. دانشمندان آمریکایی در طی تحقیقات خود بر گروه افرادی که به صورت منظم هر روزه برنامه پیاده‌روی داشته‌اند دریافته‌اند که پیاده‌روی تأثیر مستقیم بر وزن افراد دارد.

سلامت قلب

بهبود سلامت قلب

قلب، این عضو حیاتی و تأثیر گذار در سلامت فردی به شدت تحت تأثیر پیاده‌روی است و پیاده‌روی به سلامت آن کمک می‌کند. طبق نتایج تحقیقات پزشکی زنان و مردان ۶۵ سال به بالایی که در هفته حداقل ۴ ساعت پیاده‌روی داشته‌اند در سنین میانسالی و پیری از خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی _عروقی به دور هستند و ریسک ابتلا به این بیماری‌ها برای این افراد کمتر است.

تنظیم فشار خون

طبق گفته‌های پزشکان روزانه ۱۰۰۰۰ قدم پیاده روی برای بدن اهمیت بسیاری دارد. در بررسی‌های آماری افرادی که به مدت ۱۲ هفته هر روز ۱۰۰۰۰ قدم پیاده روی داشته‌اند کاهش چشم‌گیری در فشار خون خود مشاهده کرده‌اند.

پیاده‌روی و خطر دیابت

سبک زندگی بدون تحرک بستر مناسبی برای افزایش خطر ابتلا به بیماری دیابت است. این بیماری که بسیار هم در میان گروه‌های سنی مختلف شایع شده، با پیاده‌روی میانه خوبی ندارد. یکی از فواید پیاده روی کاهش و تنظیم قند خون است. کنترل قند خون با پیاده‌روی منظم از بروز دیابت نوع دو جلوگیری می‌کند.

برای هضم غذا قدم بردارید

اختلال در سیستم گوارش بدن منشأ درد‌ها و بیماری‌های بسیار خطرناک است. از لازم‌ترین مراقبت‌های فردی، مراقبت از سیستم گوارش است. همزمان با اهمیت بخشیدن به خوراک و نوشیدنی سالم در وعده‌های غذایی مختلف، باید یک برنامه منظم پیاده‌روی تدارک ببینید. پیاده‌روی به کمک سیستم گوارش بدن می‌آید و در هضم غذا به معده کمک می‌کند.

کاهش وزن

بیشتر عمر کنید

یک مطالعه آماری که بر روی ۱۷۰۰۰ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه هاروارد انجام شده است نشان می‌دهد دانشجویانی که هر روز حداقل ۳۰ دقیقه پیاده روی کرده‌اند، بیشتر از افرادی که این عادت را نداشته‌اند عمر کرده‌اند. برخی بر این باورند که تاثیرات پیاده‌روی بر طول عمر و فاکتور‌های تأثیر گذار در طول عمر ثابت شده هستند.

ویتامین دی تولید کنید

پیاده روی در صبح فرصت فوق العاده مناسبی برای دریافت ویتامین D به شمار می‌آید. اهمیت ویتامین D انکار ناپذیر است و پیاده‌روی باعث می‌شود با هر روز در معرض نور خورشید قرار بگیرید و میزان ویتامین D. کافی برای سلامتی بدن را دریافت کنید.

فکر کردن سالم

هر فردی نیازمند زمانی برای فکر کردن درباره اتفاقات روزمره زندگی و تصمیماتش است. فکر کردن در حالی که مشغول انجام کار‌های دیگر هستید از کیفیت تفکرتان کم می‌کند. پیاده روی یک فرصت طلایی برای فکر کردن و تحلیل کردن زندگی است. در طول مدتی که پیاده‌روی می‌کنید خودتان هستید و خودتان و از لحاظ بدنی در شرایط پایدار و مناسبی قرار گرفته‌اید. از جمله فواید پیاده‌روی این است که به شما فرصت فکر کردن عمیق و مثبت اندیشی می‌دهد.

بیماری قلبی عروقی

فواید دیگر پیاده‌روی

  • پیاده روی دشمن سرطان
  • بهبود سیستم گردش خون
  • کاهش درد مفاصل
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • استخوان بندی قوی‌تر با پیاده روی
  • تقویت عضلات با پیاده روی
  • افزایش متابولیسم بدن با پیاده روی
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

علل چاقی و افزایش وزن ناگهانی چیست؟

تغییر در سیستم متابولیسم بدن و یا استفاده از بعضی داروها، باعث بالا رفتن ناگهانی وزن انسان…