هفت حوض؛ طبیعتی بکر میان کوه‌های سنگی

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
منطقه هفت حوض یکی از جاذبه های توریستی مشهد است که گردشگران زیادی را سالانه به سمت خود جذب می‌کند.
هفت حوض مشهد

در این منطقه آرامش فوق‌العاده‌ای را می‌توانید در کنار حوضچه‌های مملو از آب در هفت حوض به دست بیاورید. برای آشنایی بیشتر با پارک طبیعی هفت حوض مشهد با این بخش از مجله دلتا همراه باشید.

هفت حوض کجاست؟

پارک طبیعی هفت حوض مشهد در فاصله هفت کیلومتری جنوب شرقی مشهد میان کوه‌های خلج در این شهر واقع شده است. فضایی کاملا بکر که دارای آرامش غیر قابل وصفی است. این منطقه هنوز جز مناطقی قرار دارد که چندان بین عموم مردم شناخته شده نیست. از این رو بکر بودن خود را همچنان حفظ کرده است.

هفت حوض

علت پدید آمدن هفت حوض

شاید حدود هزاران سال است که آب در حوضچه‌های این منطقه جریان دارد، همین موضوع می‌تواند هر گردشگری را برای بازدید از این منطقه هیجان‌زده کند. به دلیل جریان داشتن آب در طول سالیان طولانی و ریزش آن از حوضچه‌ای به حوضچه دیگر و همچنین جنس سنگ‌های آن، به مرور زمان حوضچه‌های طبیعی بسیار زیبایی در دل سنگ‌ها به وجود آمده است. این حوض‌ها بر اثر فرسایش شیمیایی توسط باران‌های اسیدی در بستر یکی از شاخه‌های رودخانه طرق به سمت بینالود به وجود آمده است.

پارک طبیعی هفت حوض مشهد

تک حوض‌ها

بعد از عبور از پارک طبیعی هفت حوض که در امتداد هم قرار گرفته‌اند، به تک حوض‌های بزرگ می‌رسید. بکر و دست نخورده بودن این منطقه، پرتردد و پر بازدید نبودن و سکوت عجیبی که در آن حکم فرما است، آرامش عجیبی دارد. تنها صدای جریان آب، گوش‌ها را نوازش می‌دهد.

زمان مناسب سفر

در فصل بهار با شکوفه زدن گل‌های زیبای شقایق جذابیت منطقه هفت حوض دو چندان می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، مطلب “عروس تنگه‌های ایران، بهشتی در دل فارس” را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

کوچک‌ترین کشورهای جهان کدام‌اند؟

کشورهایی در دنیا وجود دارند که بسیار کوچک هستند. همچنین این کشورها موقعیت‌های جغرافیایی خا…