بازار سرد معاملات مسکن در تهران

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازار معاملات مسکن تهران سرد و بی روح است .آمار اولیه حاکیست در مرداد ۹۷، معاملات مسکن در مقایسه با تیر ماه امسال ۱۳ در صد کاهش داشته است .

بازار سرد معاملات مسکن
به گزارش مجله دلتا به نقل از ایسنا، گزارش‌ها از بنگاه‎های املاک و سامانه‌های ثبت قراردادها نشان می‎دهد بازار خرید و فروش ملک در مرداد چنگی به دل نزده است.

کاهش معاملات مسکن در مرداد ۹۷

آمار معاملات انجام‎شده گویای آنست که تا  ۲۶ مرداد امسال ۸۵۱۸  مورد مبایعه‎نامه در تهران امضا شده که در مقایسه با تیرماه ۱۳ درصد کاهش داشته است .
بررسی‎های صورت گرفته حاکیست، در ۱۱ منطقه تهران اوضاع معاملات به نسبت بهتر بوده است.  مناطق ۵، ۴، ۲، ۱۰، ۱۴، ۷، ۸، ۱۵، ۱۱، ۳ و ۱  بیشترین تعداد معاملات مسکن شهر تهران یعنی حدود ۷۵ درصد قرارداد ها را به خود اختصاص داده‎اند .

تا ۲۶ مرداد، بیشترین تعداد مبایعه‎نامه در منطقه ۵ با ۱۱۵۰ مورد به امضا رسیده و منطقه چهار با ۸۰۰ مورد در رتبه دوم قرار دارد. در منطقه یک، تعداد معاملات ۳۰ درصد کاهش داشته و تا ۲۶ مرداد در این منطقه  بالغ  بر ۴۰۰ مورد معامله انجام شده است.

اما کمترین تعداد معاملات به ترتیب در مناطق ۶، ۱۳، ۱۲، ۹، ۱۸، ۱۷، ۲۱، ۱۶، ۲۲، ۱۹ و ۲۰ صورت گرفته‎است. در منطقه ۲۰ فقط ۲ مورد خرید و فروش ثبت ، در حالی که در منطقه ۶ بالغ بر ۳۵۰ قرارداد امضا شده است.

رکود در انتظار بازار مسکن

به گفته نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران معاملات مسکن در تهران در مرداد‎ نسبت به تیرماه تفاوتی نکرده و اگر کمتر نشده ، بیشتر هم نشده است.

حسام عقبایی با اشاره به اختلاف حدود ۱۰۰ درصدی افزایش قیمت مسکن نسبت به سکه و ارز گفت: این اختلاف با همین نسبت تا پنج شش ماه آینده پیش می‌رود.

به گفته وی، رشد بازارهای موازی وقتی زیاد می‌شود قیمت‎خانه هم افزایش می‎یابد. بطور مثال اگر سکه ۲۰۰ درصد ر شد کند باید توقع داشت که رشد مسکن هم حدود ۸۰ درصد شود، اما نتیجه آن رکود بخش مسکن خواهد بود.

بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

تنها با ۷ کار ساده زندگی خود را متحول کنید

تغییر عادت‌ها تنها راه موفقیت ماست. تا زمانیکه عادت‌های روزانه ما تغییر پیدا نکند، ما هرگز…